Windows 11'de Installation Assistant açılıp kapanıyor, ne yapmam gerek?

Windows 11'de Installation Assistant neden açılmıyor?

Installation Assistant'I açmak için ne yapmam gerek?

Windows 11'de Installation Assistant açılmıyor mu?

Bilgisayarımda TPM olmadığı için mi açılmıyor?

darkcrak darkcrak (5168)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 Installation Assistant nedir?

    Bilgisayarınızı windows 11'e kolayca yükseltmeniz için veya windows 11 bilgisayarınızı güncellemeniz için bir kısa yol aracı diyebilirim. Windows 11'e bilgisayarınızı yükseltirken alabileceğiniz hatalara karşı önlem amaçlı yapılmış bir program ve windows 11'in resmi bir uygulamasıdır.

    Windows 11'de Installation Assistant neden açılmıyor?

    Genelde bilgisayarınızda TPM ve Security boot ayarlarını es geçerek zorla windows 11'e geçenlerde bu sorun sıkça rastlanıyor fakat sorunu çözmekte hayli kolay.

    Peki sorunu çözmek için ne yapmam gerek?

    Windows 11 Installation Assistant uygulamasını bilgisayarınıza indirdikten uygulamanın üzerine sağ tıklayıp Özellikler diyin ve sonra Uyumluluktan "Bu programın çalışacağıuyumluluk moduna" tik atıp Windows 7'yi seçin ve ardından uygula diyip uygulamayı açın.

    darkcrak darkcrak (5168)