Windows 11 disk temizleme yok sorunu

Daha önce Windows 10'da disk özelliklerinden disk temizlemeyi açıyordum. Ayda bir diski temizliyordum. Yakın zamanda Windows 11 yükledim. Diski temizleyeyim dedim. Fakat HDD özelliklerine girdiğimde disk temizlemeyi göremiyorum. Windows 11 de disk temizleme yok mu?  Windows 11 disk temizleme yok sorunu nasıl çözülür?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 Disk Temizleme nasıl çalıştırılır?

    Windows 11 Disk temizleme aracını şu şekilde çalıştırabilirsin.

    1. Windows ve R  tuşlarına aynı anda bas. Bu sana çalıştır penceresi getirir.
    2. Çalıştır penceresine cleanmgr.exe yaz ve Tamam tuşuna tıkla.
    3. cleanmgr.exe komutu karşına Disk temizlemeyi getirir.
    4. Disk temizlemede Sistem dosyalarını temizle seçeneğini unutma. Bu seçenek ile diskte gereksiz yer kaplayan Windows güncelleme dosyalarını da temizlersin.

    Windows 11 Disk temizleme için cleanmgr.exe komutunu kullanabilirsin.  Windows 11 disk temizleme ile gereksiz dosyaları silebilirsin.

    hakan hakan (15394)