Windows 11 geçilir mi? Windows 11 performanslı mı? Windows 11'e geçersem neler yaşarım?

Windows 11 geçilir mi?

Windows 11 performanslı mı?

Windows 11'e geçersem neler yaşarım?

Sistemin Windows 11 desteklediğini nasıl anlayabilirim?

Windows 11 nasıl indirilir?

hydra hydra (3800)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 11 geçilir mi?

    Evet geçilir. Ancak günlük kullanım için önerilmez. Hatalar, kasmalar, oyunlarda FPS düşüşleri vs yaşayabilirsiniz. Deneyimlemek için geçebilirsiniz. Her sistem Windows 11 desteklemiyor.

    Windows 11 performanslı mı?

    Evet performanslı. Ancak buna şu an karar veremeyiz, çünkü Windows 11 daha beta'dan çıkmadı bu yılın 4. çeyreğinde çıkacak

    Windows 11'e geçersem neler yaşarım?

    Hatalar alabilirsiniz. Kimi kullanıcı oyunlarda FPS düşüşü yaşamış (kimisinde FPS artışı yaşamış), kiminin bilgisayarında kasmalar meydana gelmiş, kimi hatalar almış. Bu yüzden sadece ne yaptığınızı biliyorsanız geçin.

    Windows 11 nasıl indirilir?

    Buradan Insider programına katılıp indirebilirsiniz.

    Sistemin Windows 11 desteklediğini nasıl anlayabilirim?

    Birkaç gün öncesine kadar PC Health Check APP diye bir application vardı. Bu aplikasyon ile sisteminizin Windows 11 destekleyip desteklemediğini, eğer desteklemiyorsa neden desteklemediğini gösteriyordu. Ancak bu link kaldırıldı microsoft tarafından bunun sebebi uyumluluk ile ilgili birçok yeniliğin getirelecek olması. Mesela 7. nesil intel işlemci ile 1. nesil AMD işlemcileri W11 desteklemiyordu ancak 7. nesil intel ile 1. nesil AMD işlemcileri artık W11 destekleyecek.

    Bu da Windows 11 için minimum sistem gereksinimleri. TPM 2.0 ve WDDM 2 üzeri bir GPU istiyor.

    WDDM sürümünü öğrenmek için;

    Windows logosu + R kombinasyonu ile "çalıştır" uygulamasını açın. Buraya dxdiag yazıp enterlayın.

    Ekran sekmesine gelip sağ taraftaki sürücüler (drivers) kısmına bakın. En alt kısımda Sürücü Modeli: WDDM xx yazar.

    TPM sürümünü öğrenmek için;

    Çalıştır'ı tekrar açıp "tpm.msc" yazıp enterlayın.

    Var ise burada yazar. Bende açık olmadığı için bu şekilde gözüküyor normalde bende de var. (B450M S2H)

    hydra hydra (3800)