Windows 11 Insider Preview indirmesini durduramıyorum

Windows 11 için insider programına dahil oldum. Windows 11 yüklendi beğenmedim ve kaldırdım.  Daha sonra da Insider programından çıkış yaptım. Fakat Windows Update'i açtığımda Windows 11 Insider Preview otomatik indiriliyor ve kurulum başlıyor. Bir türlü Windows 11 Insider Preview indirmesini durduramıyorum. Windows Insider Programına bakıyorum ne bir bir hesap ne bir şey var. https://insider.windows.com/en-us/leave-program adresinden de Insider programından çıktığım görülüyor ama Windows 11 indirme ve yüklemesi iptal edilemiyor. Ne yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Dev / Geliştirici  kanalındaysan güncellemeleri almayı durudurmak için bilgisayarı formatlaman gerekiyor. Ama şu şekilde yaparsan bundan kurtulabilirsin.

    Windows 11 Insider Preview indirmesini durdurmak için şu adımları uygula:

    1. PC'de Windows Insider Programı bölümüne git.
    2. Windows Insider hesabı bölümünden Microsoft hesabını ekle ve Insider programına yeniden dahil ol.
    3. Kanal olarak Dev değil, Beta ya da Relase kanalını seç.
    4. Windows Insider programı alanına gittiğinde Önizleme derlemerini durdurma seçeneğini göreceksin. Açık duruma getir.
    5. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Ayrıca hizmetlerden Windows Update hizmrtini durdur ve C:\WINDOWS\SoftwareDistribution klasöründeki tüm dosyaları sil.  Daha sonra Windows Update hizmetini açabilirsin.

    alattin alattin (16999)