Windows 11 ISO indirme ve Rufus ile USB belleğe yazdırma nasıl yapılır?

Rufus ile Windows 11 ISO dosyasını nasıl indiririm? Windows 11 ISO dosyasını Rufus ile Flash belleğe nasıl yazdırırım?  Orijinal Windows 11 nasıl indirilir? Windows 11 kurulum Flash belleği nasıl hazırlanır?

hakan hakan (15424)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ücretsiz Rufus programı ile orijinal Windows 11 indirmek ve bunu USB flash belleğe yazdırmak mümkündür. Windows 11 kurmak istiyorsanız ihtiyacınız olan Windows 11 ISO dosyası yazdırılmış bir USB flash bellektir. Rufus uygulaması Windows 11 kurulum dosyasını Microsoft sunucularından indirip USB flash belleğe yazdırmanızı sağlayan ücretsiz bir araçtır.

    Windows 11 kurulumu için gereken Windows 11 kurulum USB belleği Rufus ile kolayca hazırlanabilir.

    Rufus ile Windows 11 ISO indirme - Rufus ile Windows 11 ISO yazdırma

    1. Rufus programını öncelikle buradan indirin: Rufus indir
    2. Daha sonra Rufus güncelleme ilkesi penceresinde mutlaka EVET butonuna basarak onay verin. Bu seçenek seçilmezse windows 11 ISO dosyası indirmek mümkün olmayacaktır. INDIR botunu görünmeyecektir.
    3. En az 8 GB kapasiteli bir USB gerekiyor.  USB belleğin içinde önemsiz dosyalar varsa kalabilir. Rufus tüm telleği silecektir. USB belleği bilgisayara takın (USB bellek içindeki her şey silinecektir! Önemli dosyalarınız varsa mutlaka alın.)
    4. Önce Rufus içinde SEÇ yazan yere tıkla ve buradan INDIR seçeneğini seç.
      Rufua Windows 11 indirme
    5. Daha sonra tekrar INDIR yazan yere tıkla.
    6. indirilecek ISO yansısı ekranında Windows 11 seç. Sürdür'e tıkla.
    7. ISO yansısı indir ekranında Yayın görüntülenir. Buradan Windows 11 son sürümünü seç. Sürdür e tıkla.
    8. Daha sonra sırasıyla Windows 11 Home/PRO/EDU seç. Kurulum sırasında Windows hangi sürümü kurmak istediğinizi size soracaktır.
    9. Daha sonra indirilecek olan Windows 11 dil seçimini yapın. Dil Türkçe seçin.
    10. Mimari x64, x86 sana uygun olanı seç. x64  64 bit Windows, x86 32 bit Windows'u temsil eder.
    11. En sonunda İndir botununa bas.
      Rufua Windows 11 indirme Türkçe
    12. Windows 11 ISO dosyası indirilmeye başlayacaktır. Windows 11 ISO dosyası kayıt yeri olarak Masaüstünü seçebilirsin.
    13. Rufus ile Windows 11 indirme işlemi bittikten sonra USB belleğe yazdırma işlemine başlayabilirsin.
    14. Rufus ekranın aşağıdaki gibi olmalı:
      Rufus Windows 11 yazdırma

    Rufus ile Windows 11  yazdırma işlemi bir kaç dakika sürecektir. Yazdırma işlemi bitince USB bellek ile bilgisayarı yeniden açın. Kurulum, Windows 11 kurulumu başlayacaktır.

    hakan hakan (15424)
    10 ay önce cevaplandı