Windows 11 Şarj Tamamlandı Uyarı Sesi nasıl aktif edilir?

Merhaba,
Windows 11 cihazımı pili korumak adına sürekli şarja takılı kullanmıyorum. Şarj ediyorum %20 ye düştüğünde sesli bir şekilde uyarı geliyor.

Şarja taktığımda ise %100 olduğunda aynı şekilde bir uyarı gelsin istiyorum şarjdan çekmek için.

Baktım ancak bulamadım böyle bir ayar, cep telefonlarına vs var ancak windwosda bulamadım.

Yardımcı olabilir misiniz?

muzikadami muzikadami (6)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Battery Notification diye bir uygulama var. Microsoft Store üzerinden indirebilirsin:

    Battery Notification https://apps.microsoft.com/store/detail/battery-notification/9WZDNCRD31FK?hl=en-us&gl=US

    Bu uygulamada pil dolduğunda ya da istediğin seviyeye geldiğinde sana bildirim gösterebiliyor ya da ses çalabiliyor.

    Windows 11 de ayrıca bir özellik yok bunun için. Böyle 3.parti bir yazılımla çözmen gerekiyor.  Uygulamayı Windows 11 de test ettim. Çalışıyor.

    alattin alattin (16999)