Windows 11 SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Hatasının çözümü nedir?

Daha önce düzgün çalışan Oracle VirtualBox uygulamasını bu sabah açmak istediğimde Your device ran into a problem and needs to restart mavi ekran hatası verdi.  Stop Code: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION yazıyor ve  What Failed yazan yerde winhvr.sys yazıyor. Windows 11 SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Hatasının çözümü nedir?

alivecan alivecan (337)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    VirtualBox  eski sürüm kullanıyor olabilirsin.  VirtualBox 6.1 sürümünde Windows 11 ile ilgili uyum sorunu var.

    https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads adresinden güncel sürümü indir ve yüklemeyi dene. Virtualbox yeni sürüm yüklendikten sonra sorun çözülecektir diye düşünüyorum. Virtualbox 7 sürümü winhvr.sys hatasını çözecektir.

    Sorun devam ederse Denetim Masası > Programlar > Windows Özelliği Ekle Kaldır altından Hyper-V Windows 11 de yüklü mi diye kontrol et. Ayrıca Windows Korumalı alan işaretliyse bunun işaretini kaldır. Daha sonra Windows yeniden başlamak isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlat.

    hakan hakan (15424)