Windows 11 Youtube de Video Donma Sorunu?

Merhaba arkadaşlar ben Youtube de video izlerken videolar donuyor yani sanki internet yavaşmış gibi videonun ortasındaki yuvarlak dönmeye başlıyor, ancak internet hızım 16MBPs ve trafiği kontrol ettiğimde trafik bile yapmıyor interneti test edip gözlemlediğim de internet te problem yok diğer herşey donmadan takılmadan işliyor hatta bundan 1 ay kadar önce hem dosya indirip 1,5MB/s ile sınırlıyorum hem video izleyip (1080p) hemde internet te dolaşabiliyordum.

Windows güncel driver ler güncel herşey güncel sorunsuz.

Özellikler:

AMD Ryzen 5 3600

MSI X570-A Pro

(2x8) 16GB DDR4 3200MHz Corsair

XFX RX6600 8GB
KIOXIA 500GB NVMe M.2 SSD

550w 80+ Corsair Power

43" (109cm) Philips LED TV

Google Chrome Tarayıcı

azrailkenan azrailkenan (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhabalar, Windows 11 geliştirilmekte olan bir işletim sistemi ve çoğu güncellemesinde bu tip sorunlar olabiliyor.

    Bilgisayarınızdaki driverleri el ile günclelemenizi öneriyorum yani ek bir uygulama ile günclelememenizden yanayım çünkü yanlış drive yükleyebilir bu tip uygulamalar.

    Bilgisayarınıza Microsoft Visual C++ indirip veya uygulamasını günclelemenizi önerebilirim.

    Windows 11 cihazınızın güncel kalmasını da önerebilirim çünkü güncellemeler oluşan sorunlara veya hatalara karşı yayımlanıyor.

    Son olarak: DDU uygulaması ile ekran kartı driverinizi silip tekrardan el ile kurulum yapmanızı öneriyorum.

    darkcrak darkcrak (5168)
    1 yıl önce cevaplandı

      Driver ler normal sitesinden indirilerek kuruldu zaten
      Windows güncel
      ekran kartı driveri ddu ile temizlenip kuruldu düzelmedi. amd nin kendi driver silme programı var onla kaldırıp kurdum yine düzelmedi. AMD ekran kartı driveri komple kaldırıldı windows kensi tanıdı driveri yine düzelmedi.

      azrailkenan azrailkenan (1)
      1 yıl önce cevaplandı

      • Merhabalar, Windows 11'in bir sonraki gelecek güncellemesini yapmayı deneyebilirsiniz. darkcrak 1 yıl önce

      yeni bir tarayıcı indirebilirsin opera,microsoft edge vb. veyatta işlemci veyatta ekran kartı felan çok ısınmadan dolayı olabilir veyatta bilgisayara çok şey yükeldiğinden dolayıdır en iyisi bilgisayara format at

      foggynight foggynight (5)
      1 yıl önce cevaplandı

        Farklı tarayıcı kullanarak önce bir test etmende fayda var.

        • Edge
        • Firefox
        • Brave

        gibi bir tarayıcı ile benzer bir sorun oluşuyor mu bunu test et.

        Ayrıca bir DNS sorunu yaşıyor olabilirsin. Bu sebepten 1.1.1.1 gibi bir DNS ile de denemende fayda var.

        1.1.1.1 ile ilgili bilgi sahibi değilsen buradan https://1.1.1.1/ bilgi alabilirsin.

        Bir de şöyle bir videomuz var faydalı olacaktır: Download Hızı Arttırma - Bağlantı Sorunlarını Tespit Etme - Ping / Tracert Komutlarını Kullanma

        alattin alattin (16984)