Windows 2008 r2 Ülke Bazlı Kapatma

Merhaba windows 2008 r2 işletim sistemli Sunucum var Türkiye hariç tüm Ülkelere veya belirli ülkelere kapatmak istiyorum nasıl yaparım

redpower redpower (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sunucuna, Windows Firewall üzerinden bunu yapabilirsin.

    Öncelikle http://www.ipdeny.com/ipblocks/ gibi bir siteden IP bloklarını almalısın. Daha sonra bunları Windows Firewall'a eklemen gerekiyor.

    1. Önce yukarıdaki adresten engellemek istediğin ip bloklarını indir.
    2. Daha sonra Sans üzerinden şu script dosyasını indir: Sans Scriptleri
    3. Scriptin çalışması için  PowerShell gerekir.
    4. zip dosyasındaki Şu klasördeki Day4-IPSec\Firewall  Import-Firewall-Blocklist.ps1 script dosyasını bul.
    5. Aynı klasördeki Country-BlockList.txt dosyasına ip adreslerini aktar.
    6. PowerShell'i çalıştır. Powershell yönetici olarak nasıl çalıştırılır? | Powershell nedir?
    7. Powershell üzerinde bu IP adreslerini engellemek için şu komutu kullan:
      import-firewall-blocklist.ps1 -inputfile Country-BlockList.txt

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @redpower cevabımı düzenledim. Script'i powershell üzerinde çalıştırman gerekiyor. CMD üzerinde değil. hakan 5 yıl önce

    IP adreslerini aktardım Import-Firewall-Blocklist.ps1 açıyorum komutu yazmak için ama direk kapanıyor

    redpower redpower (1)