Windows 2012 saati yanlış gösteriyor sorunun çözümü nedir?

Windows server 2012 region, time zone (UTC +03:00 Istanbul) gibi bilgiler doğru olmasına rağmen saati yanlış gösteriyor. Internet time üzerinden de güncelleme sırasında hata veriyor. Sorun ne olabilir?

alattin alattin (16984)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows server 2012 saat sorunu yaşıyorsanız basit bir bat dosyası sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.  Bir bat dosyası oluşturun ve içine şu komutları ekleyin

    w32tm /config /manualpeerlist:"0.pool.ntp.org 1.pool.ntp.org 2.pool.ntp.org",0x8 /syncfromflags:MANUAL
    w32tm /config /update
    net stop w32time
    net start w32time
    w32tm /resync /nowait

    Bu komut manuel olarak zaman sunucularını yenileyecektir. Muhtemelen hatalı zaman sunucusu kullanıyorsunuz ve bu sebepten sunucuda saat yanlış görünüyor. Daha sonra bu bat dosyasını çalıştırın ve bir kaç dakika bekleyin.

    alattin alattin (16984)