Windows 7 %10 CPU kullanımı normal mi?

Merhaba bilgisayarımı internetsiz kullandığım zaman cpu olması gerktiği gibi % 0 da çalışıyor. Fakat internete wifi ile bağlandığım zaman görev yöneticisinde system(Nt kernel & system) sürekli % 6-10-12 civarı cpu kullanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim.

Windows 7 ultimate 64 bit. Son güncellemelerin hepsi yapıldı.

rifathatay rifathatay (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İnternetsiz sistem çalışmasında işlemci kullanımı % 0 olmaz ama elbette düşük olur.

    İnternetli sistem çalışmasında ise nispeten daha fazladır işlemci kullanmı ve belirttiğin % 10'lar civarıda çok değildir (Aynı zamanda işlemcinin gücü ve performansınada bağlıdır bu).

    Alttakilerle sistemi bir güzel tara. Eğer birşeyler çıkarsa temizlersin. Çıkmazsa aynen devam edersin, için rahat olsun:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Yaptığın her işlem için (fareyi kıpırdatsan bile) CPU devreye girdiğini düşünürsek, %10 CPU kullanımı gayet normal.

      omercik omercik (9418)