Windows 7 32 bit i 64 bit yapma

Başlıkta da belirttigim gibi suan Win7 32 bit kullanıyorum. sistem özelliklerim

2 gb ram

2.00 Ghz işlemci hızı

Intel Pentium core işlemci var.

Ekran karti:amd hd 5500

Bu sistemi 64 bit yapmak istiyorum.Nasıl yapabilirim.çok kaliteli uzmanlarsiniz. teşekkür ederim.

efeoztas06 efeoztas06 (6)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    İyi günler, raminiz 2 GB. 32 bit 3.5 gb'a kadar destek sunuyor. 64 bit yüklemeniz gereksiz ve performans kayıbı yaşatabilir.

    klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
    7 yıl önce cevaplandı

      @klkmlk9998'in dediği gibi sizin sisteminize 64 bit gereksiz.

      Ama illa ben 64 bit yüklemek istiyorum dersen o zaman 64 bit Windows diski bulup bununla yeniden Windows kurulumu yapman gerekecek.

      Kısaca 64 bit Windows yüklemek istiyorsan bilgisayarı formatlayıp 64 işletim sistemini dvd veya USB bellekten yüklemen gerekir.

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

        64 Bit için İşlemci ve anakart özellikleri ile RAM değeri desteği gerekir. Bunlar yoksa veya yeterli değilse o PC'de x64 yapıda işletim sistemi yüklenemez.

        RAM için 2 Gb'ta olabilir ama bu değerde bir sistem RAM'i ile 64 bit bir işletim sistemi yüklemenin pek anlamı ve faydası olmaz. 32 Bit sistemler en fazla 3 Gb RAM desteklerken 64 Bit sistemde bu destek 4 ve üzeri değerde Gb desteği olur. Sadece bu sebep için bile 2 Gb takılı bir PC'de 32'den 64 Bit'e çıkmanın anlamı ve faydası yoktur veya pek sınırlı faydası olabilir (Belki bazı 64 Bit destekli programlar bazında falan). Zira sistemdeki RAM değeri hususunda 32 Bit zaten destekleniyor. Ama RAM değerinide yükseltirim dersen o halde olabilir (En az 4 Gb gibi). Fakat ilk önce işlemcin ile anakartının tam model ve ürün kod'larıyla x64 yapıyı destekleyip desteklemediğini araştırmalı, bunu net olarak öğrenmelisin. Eğer şu halde Windows 7 işletim sistemi yüklü ise PC'de, o PC'nin donanım özellikleri olarak 64 Bit destekleyip desteklemediği Sistem Özellikleri penceresinde "Ayrıntılı Performans ve Sistem Bilgilerini Görüntüleyin" bağlantısı tıklanarak görüntülenebilir; oradan öğrenilebilr.

        temmuz temmuz (12505)