Windows 7 - 8 - 10'da Pencereleri Otomatik Boyutlandırmasını Kapatmak (Aero Snap)

Masaüstünde bir pencereyi üst çubuğundan tutup ekranın sağ ya da sol kenarına sürüklediğimde pencere o tarafta ekranın yarısını yada tamamını kaplayacak şekilde otomatik büyütüyor bu (Aero Snap) özelliğini nasıl kapatabilirim?

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7- 8 - 10’da Pencereleri Otomatik Boyutlandırmasını Kapatmak ( Windows Aero Snap)

    1. Denetim Masası’nı açın ardından ekrana gelen seçenekler içerisinden Erişim Kolaylığı Merkezi’ni açıyoruz.

    2. Açılan pencere üzerinden (İşletim Sisteminize Göre) Görevlere Yoğunlaşmayı Kolaylaştır ya da Görevlere Odaklanmayı Kolaylaştır seçeneğine giriyoruz.

    3. Son olarak karşımıza gelen seçenekler içerisinden (İşletim Sisteminize Göre) Pencere Yönetimini Kolaylaştır ya da Pencereleri Yönetmeyi Kolaylaştır seçeneği altında bulunan seçeneği işaretleyerek Aero Snap özelliğini engelliyoruz. Artık windows pencereleri otomatik boyutlandırmayacaktır

    lion lion (595)