Windows 7 "a problem has been detected" mavi ekran hatası

Windows 7 professional 64 bit kullanıyorum bir kaç defa mavi ekran hatası ile karşılaştım Windows 8.1 kullanırkende karşılaşıyordum onda kernel data impage error yazıyordu bunda bir çok şey yazdığı için takip edemiyorum. Sorun HDD den mi kaynaklanıyor?

expertus expertus (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,
    HarDDisk Sentinel programı ile HarDDiskinizin durumunu öğrenin
    Arızalı,Bozuk veya uyumsuz Ramler Mavi ekran hatalarının Sebebidir.

    Memtest86+ ile RAM testi yapabilirsiniz.

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • memtest ile test ettiğimde hiç bir sorun bulamamıştı mdsched.exe ile de tarama yaptığımda ramlarda ilk taradığımda sorun algılandı demişti 2. defa taradığımda hiç bir sorun bulamamıştı bende hdd de bad sector vardır diye hdd yi servise gönderdim. ama onların sonucuna rağmen ramlarımda sorun olma olasılığı var mıdır? @nvidiagtx expertus 6 yıl önce
    • Bir bilgisayarcıya götür bizim uzaktan yacpacak pek bişeyimiz yok. nvidiagtx 6 yıl önce