Windows 7 Açılırken CMD açılıyor

İşletim sistemim Windows 7. Zaten sorun burda değil. Bilgisayarı açar açmaz CMD de açılıyor ne yapmalıyım?

byhacker byhacker (57)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

     Windows 7 başlangıç programları kaldırma linkinde yazdığım gibi başlangıçta çalışan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

    Bu işlemden sonra kendiliğinden açılan CMD gibi bir uygulama varsa ortadan kalkacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler Deneyeceğim... byhacker 9 yıl önce

    Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup

    sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açtiktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalistiriniz.

     Islem tamamlaninca bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

    dyildiz dyildiz (183)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Denedim olmadı ama yinede teşekkürler byhacker 9 yıl önce

    Arkadaşların yorumlarına ek olarak ve nickine bakarak, hack ile uğraştığından yola çıkarsam, kullandığın bazı hack programlarında trojan yüklü olabilir ve bu trojanlar/virüsler de CMD yani komut satırını başlatıyor olabilir, yani hacklemeye çalışırken hacklenmiş olabilirsin, arkadaşların dediklerini uyguladıktan sonra bilgisayarını Combofix yazılımı ile taratmanı öneririm, hatta imkanın var ise herhangi bir antivirüs firmasının Rescue diskini indir(örnek:Kspersky Rescue Disk) ve bunu bir CD ye yazdır, ardından BIOS tan CD den başlatma seçeneklerini ayarladıktan sonra bilgisayarı CD takılı iken başlat, Linuxun bir sürümü açılacaktır ve buradan bilgisayarını tarayabilirsin.

    osakawa osakawa (16)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler İsmimden Yola Çıkman Çok Yaratıcı :D byhacker 9 yıl önce
    • Rica ederim, teşekkürler :) osakawa 9 yıl önce

    MSCONFİGİ AÇ CMD İLE İLGİLİ HERŞEYİ KALDIR BİLGİSAYARINI YENİDEN BAŞLAT

    cristianoronaldo cristianoronaldo (171)