Windows 7 açılışta kalıyor

Birkaç 3. parti uygulamayı revo installer pro ile sildikten sonra yeniden başlattım. Şimdi Windoıws 7 girişteki mavi ekranda kalıyor ekran hiçbir şey gelmemekte. Şifre vs istemiyor sürekli olduğu ekranı yeniliyor. Ne yapabilirim?

hbfirmware hbfirmware (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayar açılırken F8 tuşuna bas - çek.  Windows Gelişmiş Ön yükleme seçenekleri gelecek. Buradan güvenli mod değil de "Bilinen son iyi yapılandırma" seçeneğini seç ve açmayı dene. Bu şekilde de açılmıyorsa o zaman Windows 7 yükleme diski gerekiyor.

    Windows 7 kurulum CD veya USB belleği ile açılış yapmalısın. Daha sonra zaten kurtarma seçenekleri gelecek. Buradan şu adımları uygula:

    1. Dil, klavye seçiminden sonra Bu bilgisayarı onar seçeneğini seç.
    2. sistem kurtarma seçeneklerinde ileriyi tıkla.
    3. Önce Sistem geri yüklemeyi seç varsa oradan sistem geri yükleme yap. Sistem geri yükleme noktan yoksa aşağıdaki adımları uygula.
    4. Eğer sistem geri yükleme çalışmadıysa tekrardan bu ekrana gel ve Başlangıç onarmayı seç. Bu seçenek de işe yaramazsa aşağıdaki adıma geç.
    5. Sistem kurtarma seçeneklerinde Komut istemini seç
    6. Komut istemi penceresi açılacaktır.
    7. Komut isteminde şu komutları kullan:
      md c:\tmp
      copy c:\windows\system32\config\system c:\tmp\system.bak
      copy c:\windows\system32\config\software c:\tmp\software.bak
      copy c:\windows\system32\config\sam c:\tmp\sam.bak
      copy c:\windows\system32\config\security c:\tmp\security.bak
      copy c:\windows\system32\config\default c:\tmp\default.bak
      Bu her satırki komutu yaz ve enter tuşua bas. Yani md c:\TMP yazdın sonra enter tuşuna bas. Komutları el ile yazma buradan kopyala.
    8. Daha sonra şu komutları uygulama:
      delete c:\windows\system32\config\system
      delete c:\windows\system32\config\software
      delete c:\windows\system32\config\sam
      delete c:\windows\system32\config\security
      delete c:\windows\system32\config\default
    9. En son olarak da şu komutları uygula
      copy c:\windows\repair\system c:\windows\system32\config\system
      copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
      copy c:\windows\repair\sam c:\windows\system32\config\sam
      copy c:\windows\repair\security c:\windows\system32\config\security
      copy c:\windows\repair\default c:\windows\system32\config\default
    10. Bu komutlardan sonra exit yaz ve enter tuşuna bas.

    Bu komutlar ile kayıt defteri dosyalarını önce yedekledik sonra da mevcut olanları sildik. En sonunda da repair klasöründen yeniden kopyaladık. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat.

    Bu şekilde sorunun çözülmüş olmalı.

    1.
    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • bahsettiğiniz "Bilgisayar açılırken F8 tuşuna bas - çek. Windows Gelişmiş Ön yükleme seçenekleri gelecek. Buradan güvenli mod değil de "Bilinen son iyi yapılandırma" seçeneğini seç" önerinizi denedim ve sorunsuz açıldı teşekkürler hbfirmware 5 yıl önce

    Sistem geri yüklemen açıksa Windows'u güvenli modda başlat ve sistem geri yükleme ile kaldırma yaptığın tarihten öncesine al. Büyük olasılıkla kayıt defterin hasar gördü. Bu şekilde, sistem geri yükleme ile sorundan kurtulabilirsin. Eğer sistem geri yüklemen açık değilse yaz buraya alternatif bir şeyler düşünelim.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim; Malesef güvenli mod ilede açılmıyor aynı tepki vermekte fakat içindeki gsm yazılımları ve baya önemli onlarca arşiv var silinmemesini isterim hbfirmware 5 yıl önce

    Bu sorunları çöz, sonra tavsiyem windows 10 kur pc'ye, herkes windows 10'a geçti, bilmiyorum burada windows 7 kullanan var mı ama sana tavsiyem bence windows 10'a geç.

    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

    • bende öyle düşünüyorum şu iş bittikten sonra onerin için teşekkürler hbfirmware 5 yıl önce
    • Rica ederim. @hbfirmware ilkaybaki 5 yıl önce