Windows 7 başlangıç programları kaldırma

Windows 7'de başlangıç programlarını nasıl kaldırırım?

Windows 7 başladığında açılan gereksiz programları nasıl kaldırırım?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'de başlangıç programlarını nasıl kaldırırım?

    Windows 7 'de açılışta başlayan gereksiz programları kaldırmak bilgisayarınızın performansını olumlu yönte etkileyecek ve bilgisayarınızı hızlandıracaktır.

    Windows 7 Başlangıcında açılan yazılımları kaldırın.

    1. Başlatı tıklayın.  Çalıştır ya da Programları veya dosyaları ara bölümüne msconfig yazın enter tuşuna basın.
    2. Sistem Yapılandırması Genel sekmesinde Başlangıç Ögelerini Yükle çek işaretini kaldırın.
      Sonra Tümünü Devre Dışı Bırak tıklayın.Bilgisayar kapanmıyor - Sistem Yapılandırması
    3. Hizmetler sekmesini tıklayın. Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle işaretleyin.Bilgisayar kapanmıyor  - Hizmetler
    4. Uygula butonuna basın Sonra Tamam tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlem gereksiz programları ve servisleri kapatacaktır.

    Yukarıdaki işlem ile Windows 7'nin başlangıçta çalışan hizmetleri ve programlarını devre dışı bırakmış oldunuz.

    cemkara cemkara (4215)