Windows 7 başlatılıyor da donuyor ???

Windows 7 pc var açtığımda Windows başlatıyor yazısında kalıyor ve geri en başa dönüyor en baştan başlıyor yardım edin

jamoka jamoka (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem çökme sorunu yaşıyorsunuz. Bu sorunun çok fazla nedeni olabilir.

    Yapmanız gerekenler;

    # Öncelikle sistemi kurtarmaya çalışmalısınız. Bunun için;

    1. Sistem yeniden başlatın ve windows yüklenmeden önce F8 tuşuna aşağıdaki ekranla karşılaşana kadar basınız.

    2. En üstteki Bilgisayarı Onarın seçeneğini seçiniz ve aşağıdaki adımları takip ediniz.

    3. Aşağıdaki adımda kullanıcı adınızı seçerek ve varsa şifrenizi belirtip, devam ediniz.

    4. Resimde gördüğünü seçeneklerden öncelikle Başlangıç Onarma seçeneğini seçin ve işlemi bitmesini bekleyin. İşlem bittikten sonra sisteminiz yeniden başlatılacaktır. Eğer sorun çözülmezse yukarıdaki işlemlerin aynısını uygulayarak yeniden aşağıdaki adıma kadar geliniz. Bu defasında Sistem Geri Yükleme seçeneğini seçin.

    5. Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki gibi bir pencereyle karşılacaksınız. Bu aşamada sistem geri yükleme noktalarınız zaman dilimiyle birlikte görülmektedir. Sorunu yaşamadan önceki bir zaman dilimine sahip geri yükleme noktasını seçiniz ve işlemin tamamlanmasını bekleyiniz. Geri yükleme sonrası sistem otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

    # Yukarıdaki yöntemlerin hiçbiri işe yaramazsa, yedeklerinizi herhangi bir bootable uygulamayla alarak, yeniden sistem kurmanızı öneririm.

    beytullahakyuz beytullahakyuz (181)
    7 yıl önce cevaplandı

      Teşekkür Ederim Kardeş Sorunum Çözüldü Saol

      jamoka jamoka (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Sorunun çözüldüğünü çözüldü seçeneğini kullanarak lütfen belirtiniz. beytullahakyuz 7 yıl önce