windows 7 başlatılıyor ekranında donuyor

Şimdi bilgisayar başlatılıyor menüsünde kala kalıyor güvenli modda başlatmayı denedim ondada dondu format atmaya çalıştım ondada kurulum hazırlığında dondu bu sorun durduk yere oldu daha önce pcyi açtığımda her zaman yaptığımj şeyleri yaptım neden oldu bu sorun?

exmilitary exmilitary (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarınız sürekli donuyorsa, format atarken de donuyorsa iki ihtimal vardır:

    1. Bilgisayarınız aşırı ısındığı için donuyordur
      Bilgisayar fanları, termal macun kontrol edilmeli. Gerekliyse fan temizlenmeli, termal macun yenilenmeli.
    2. Sabitdisk'te sorun olabilir.
      Sabitdiskte bad sector yani bozuk ya da hatalı alanlar varsa bilgisayar kilitlenebilir.

    ​Format aşamasında donduğu için yazılımsal bir sorun değil donanımsal bir sorun vardır.  İlk olarak fanı ve termal manucu kontrol edin derim. Elbette donanım bilginiz varsa. Yoksa bilen birinden yardım almalısınız.

    cemkara cemkara (4215)