Windows 7 Bilgisayar Açılmıyor

Merhaba arkadaşlar,

2 gün önce bilgisayarıma Trojenle virüs temizleme aracı yükledim ismini tam hatırlamıyorum... 760 tane virüs ile trojeni temizledi ve bilgisayar rahatladı. Dün bilgisayarı açtığım sırada bios'u çok geç açtı biraz bekledikten sonra Windows Başlatıyor'da kaldı daha da açılmadı. Sonra Başlangıç onarma falan yaptım hata verdi ve bilgisayar açılmıyor. Bir kere daha aynı sorunla karşılaştım ama kendiliğinden düzelmişti. Format at demeyin içinde bilgilerim var.

Acil yardımlarınızı bekliyorum, Hayırlı günler.

hasan9758 hasan9758 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Başlangıç onarmayı Windows yükleme DVD'si ile yap.

    Windows yükleme (kurulum) DVD'si yoksa sistemi Güvenli Mod'da başlat ve bu modda önce kıymetli verilerini kurtar, bunları garantiye al (Bir harici diske veya flash belleğe aktar). Sonra bu modda tamirat için uğraş. Mesela Sistem Geri Yükleme ile sistemi daha önceki sistemin açılabildiği bir geri alma noktasına al. Sonra yeniden virüs taraması falan yapabilirsin (Başka bir antivirüs ve/veya antimalware ile).

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Windows yükleme CD'si ile yaparım lakin Dosyaların ve resimlerin silinmesi söz konusu olabilir mi? hasan9758 8 yıl önce
    • Windows kurulum medyası ile tamirat girişimlerinde dosyaların kaybolması sözkonusu olmaz ama sen yinede yedekle, zor değilki. Demiştim ya, Güvenli Mod'da USB diske.. temmuz 8 yıl önce

    Yalnız CD rom'un bozuk olduğunu unutmuşum yani CD işi iptal... Başka zaman yolu var mı?

    hasan9758 hasan9758 (1)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Aynı işi bootable flash bellek ilede yapabilirsin. Bilgisayarında hangi işletim sistemi yüklüyse onun kurulum iso dosyasını download edersin ve rufus programcığı bootable ayarlarıyla flash belleğe atarsın. Sonrası bildiğin gibi.. Bu defa birinci boot aygıtı DVD sürücü değil, usb seçilecek. temmuz 8 yıl önce
    • Veya bir tanıdığının PC'sinden geçici kullanmak üzere DVD sürücüsünü alarak işin bitene kadar kendi bilgisayarında kullnacaksın. Demokrasilerde çareler tükenmez :) temmuz 8 yıl önce