Windows 7 Bilgisayarda Hiç Yönetici Hesabı Yok

Bilgisayarda tek bir yönetici hesabı var ama bu yönetici hesabını yanlışlıkla sildim ne yapmalıyım

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Bilgisayarı WinRE (Sistem Kurtarma Diski) medyasından önyükleyin
    2. Komut İstemini seçin komut satırına regedit yazın
    3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır HKEY_LOCAL_MACHINE anahtarını seçin
    4. Sol üst taraftaki Dosya menüsüne tıklayın Yığını Yükle seçeneğine tıklayın
    5. Yığını Yükle adında bir pencere açılacaktır <Sistem Sürücüsü>\Windows\System32\config\SAM yoluna gidin
    6. SAM dosyasını seçin ve Aç butonuna tıklayın
    7. Anahtar adına B adı girin. Ardından Tamam'a tıklayın pencereyi kapatın
    8. HKLM\B\SAM\Domains\Account\Users\000001F4 yolunu izleyin ve sağ tarafta göreceğiniz F anahtarına çift tıklayın
    9. İkili Değeri Düzenle adındaki açılan pencede resmideki işaretli olan yeri 10 olarak değiştirin
    10. Bilgisayarı yeniden başlatın
    11. Administrator hesabına girin
    12. Denetim masasından yeni yönetici hesabı oluşturun
    13. Başlat Menüsü - Arama çubuğuna cmd yazın sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın
    14. net user administrator /active:no yazın ve Enter tuşuna basın
    Anonim Anonim (156)
    7 yıl önce cevaplandı

    • WinRe medyası nedir? Nereden bulacağız onu? :) temmuz 7 yıl önce
    • "Bilgisayarı WinRE (Sistem Kurtarma Seçenekleri) medyasından önyükleyin" kullanıcı 1. adımda patladı. Dostum bu cümleyi anlayan adam zaten bu çözüme ihtiyaç duymaz. Çözümler belirsizlikten uzak olmalı. Adminlerin bu durumu görmesi lazım. murat 7 yıl önce