Windows 7 bios ayar değişikliği sonrası mavi ekran

Merhabalar ben bilgisayarıma windows 8.1 kuracaktım cihaz windows 7 girdim boot menüsüne ama olmadı gene denedim yine olmadı doğru tuşa bastığından emindim ve hala eminim sonra biosa girdim garip şeyler vardı her halde yanlış birşey yaptım herneyse açınca ses yoktu sesin üstünde çarpı vardı be usb gözükmüyordu bilişim hocama sordum dediki söyle bir ayar var biosa yaptığın ayarları geri alıyor o tuşa baş bende aradım baktım yt de hp yardim mi ne bir kanal vardı ve burdayken f9za bas sonra f10a bas ve kaydet demişti bende yaptım bilgisayarı açtım al mavi ekran şimdi mahvoldum sonra bilgisayar mavi ekran geldiği anda yeniden başlatıldı yine mavi ekran ama hata kodu gözükmüyor nedense windows 7 'nin açılış ekranı windows vaalatiliyorda renkler birleşmeden mavi ekran geliyor sonra hatayı düzeltme yeri çıkıyor sonra yine araştırdım edit bölümünde remivemi ne bir yazı var ona bas yine ise yaramadı yardim ederseniz sevinirim..

hacklendim hacklendim (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS bölümüne git. Orada SATA MODE gibi bir seçenek olmalı. Değerine bak. IDE mi Yoksa AHCI mı yazıyor?

    Değerin AHCI ise o zaman IDE olarak değiştir. Daha sonra  Save & Exit seçeneği ile kaydet ve çık. Muhtemelen bir IDE / AHCI sorunu yaşıyorsun.

    hakan hakan (15394)