Windows 7 bir tuşa basmadan başlamıyor.

Merhaba;

Sistem win7 x86 ultimate sistem açılırken phonix bios sayfası geliyo load yapıyo fakat load yaptıktan sonra herhangi bir tuşa basmadan sistemi çalıştırmıyo ve esc ye basıyorum o sayfa kapanıp sistem açılıyo lakin bios ayarlarında birincil,ikincil aygıtı seçmek için taşıma sırasında f5 ve f6 tuşunu kullan yazıyo ama bu tuşa abstığımda hata sesi veriyo yani işlemi gerçekleştirmiyo muhtemelen problem klavyeyle alakalı diye düşünyorum ama ürün notebook sizden bilgi beklemekteyim saygılarımla.

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

  • tuşa basmadan önce ekranınızda bios'a ait bir hata mesajı var mı? bahsettiğiniz problem bios pili zayıflamasından kaynaklanan ve bios ayarlarının sıfırlandığı uyarısının olduğu senaryoya benziyor. hakan 10 yıl önce
  • herhangi bir tuş mu spesifik bir tuşa basmanız gerekiyor mu? Örneğin F1 gibi hakan 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

merhaba hakan bey sorunu çözdüm ilginize teşekküler sorun klavyedeki tab tuşu matriste arızalı takılı kalmış o yüzdenmiş sorun saygılarımla

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayarın marka ve modeli konusunda sorunuzda bilgi verseydiniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırdım.

    Eğer HP kullanıyorsanız, örneğin HP Pavilion dv5-1000/dv7-1000 modellerinden birini şu aşamaları deneyebilirsiniz. Başka marka ve modellerde de uygun tuşları kullanarak aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

    1. Açılış aşamasında, Power-On-Self-Test (POST) , F10  tuşuna basına BIOS'a girin..

    2.  F9 tuşuna basarak varsayılan BIOS ayarlarını yükleyin.

    3. F10 tuşuna basarak BIOS  ayarlarını kaydedin.

    4. Değişiklikleri kaydettikten sonra bilgiayarı yeniden başlatın.

    Sorun hallolmadıysa BIOS guncellemesi gerekebilir. Sorunuzu marka / model bilgisi vererek güncellerseniz, buna göre cevabımı yeniden düzenlerim.

    hakan hakan (15409)