Windows 7'de daha önce bağlandığım kablosuz (wireless) ağların parolasını nasıl görürüm?

Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarımdan daha önce girdiğim, bağlandığım bir kablosuz, wireless ağ var.  Android cep telefonumdan bu ağa bağlanmak istiyorum. Fakat kablosuz ağın şifresini hatırlamıyorum. Laptopum bu kablosuz ağa parola sormadan giriyor.Windows 7'de kayıtlı kablosuz ağın şifresini dizüstü bilgisayarımdan nasıl görürüm?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 / Windows Vista işletim sisteminde daha önce girdiğiniz, bağlandığınız kablosuz  -wireless ağların parola /şiflerini görmek için aşağıdaki işlemleri yerine getirin:

    1. Windows 7 Windows Vista  Gizli Simgeleri Göster ikonunu tıklayın (Masaüstü görev çubuğunun olduğu bölümde, sağ alt köşede saat ve tarihin olduğu yerdeki yukarı doğru ok işareti).
    2. Kablosuz ağ sembolünü tıklayın.
    3. Ağ ve Paylaşım Merkezini aç'ı tıklayın.
    4. Kablosuz ağları yönet'i tıklayın.
    5. Wireless Network Connection kullanan kablosuz ağları yönet bölümünde Parolasını öğrenmek istediğiniz ağı bulun.
    6. Wireless Network Connection kullanan kablosuz ağları yönet bölümünde bulduğunuz ağı iki kere tıklayın.
    7. Açılan Windows penceresinde Güvenlik Sekmesini tıklayın.
    8. Ağ Güvenlik anahtarı altındaki Karakterleri Göster'i seçin
    cemkara cemkara (4215)