Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 7 işletim sisteminde bazı komutlar yönetici yetkileri ile çalıştırılmalıdır.

Windows 7'de  komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

Windows 7'de komut satırı yönetici olarak çalıştırmak için ne yapmalıyım?

hakan hakan (15409)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    Windows 7'de komut istemini yönetici olarak çalıştırmak için şu adımları izleyin.

    Windows 7 komut istemini yönetici olarak çalıştırma

    1. Windows 7 başlat butonuna tıklayın.
    2. Arama bölümüne cmd yazın.
    3. Arama sonucunda çıkan cmd dosyasını sağ tuşla tıklayın. (Programlar(1) yazan bölümün altında bulunan cmd ifadesi)
    4. Yönetici olarak çalıştırı seçin.

    Windows 7 CMD nasıl yöneticisi olarak çalıştırılır

    Bu işlemden sonra açılan komut istemi sayfası, CMD, Yönetici yetkileri ile işlem yapacaktır. Windows 7 'de yönetici izni isteyen komutları bu şekilde çalıştırabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)