Windows 7'de mavi ekran hataları nasıl çözülür?

Önemli bir sorun Windows 7'nin beklenmedik bir şekilde kapanmasına ya da yeniden başlatılmasına neden oluyorsa, mavi ekran hataları meydana gelebilir. "Bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı" ifadesini içeren bir ileti görebilirsiniz. Bu hatalar nasıl çözülür?

EceKoc EceKoc (834)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows’ta mavi ekran hatası, hem yazılım hem de donanımla ilgili olabilir. Bu yüzden birden fazla yol denemeniz gerekir.

    Öncelikle, Windows’u başlatabiliyor musunuz? Eğer başlatabiliyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

    1. Sistem Geri Yükleme’yi kullanarak son yapılan değişiklikleri geri alma
    2. Sorunların çözümlerini aramak için İşlem Merkezi’ni kullanma
    3. Yazılım güncelleştirmeleri için Windows Update’i denetleme
    4. Üreticinin web sitesinde sürücü arama
    5. Sorunları gidermek için güvenli mod kullanma
    6. Bilgisayarınızda sabit disk ve bellek hatalarını denetleme

    Eğer Windows’u başlatamıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyiniz.

    1. Windows’u başlatmak için güvenli modu deneme
    2. Windows başlangıç dosyalarını onarmak için Başlangıç Onarma’yı kullanma
    3. Sistem Geri Yükleme’yi kullanarak son yapılan değişiklikleri geri alma
    4. Bilgisayarınızı sistem görüntüsü yedeği kullanarak geri yükleme
    5. Windows 7’yi yeniden yükleme
    EceKoc EceKoc (834)
    10 yıl önce cevaplandı

      ACİLL yardımcı olursanız sevinirim...youtube da ya da herhangi bir sitede video açtığımda donuyo laptop ve mavi ekran çıkıp baştan başlıyo lanet olası icat...son 1 ay içinde 3 defa format attım...format atınca düzeliyo deniyorum aynı videoları ama sonra virüsmü kapıyo noluyo bikaç gün sonra yine yapıyo aynı şeyi ve gerilmeye başladım çözemezsem parçalıcam Allahın belası laptopu...yardımcı olursanız sevinirim yukarıdaki alternatifleri denedim olmuyo...

      ftk07 ftk07 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        lütfen yardım bu hatayı çözmek için 1.5 yıldır uğraşıyorum ne yapmam lazım yardım ederseniz sevinirim bu arada masaüstü bilgisayar kullanıyorum

        hata kodu

         BCCode:    1a
          BCP1:    0000000000041790
          BCP2:    FFFFFA8000B506B0
          BCP3:    000000000000FFFF
          BCP4:    0000000000000000
          OS Version:    6_1_7600
          Service Pack:    0_0
          Product:    768_1

        bilgisayara 2 kere format attım format atmadan önce hata kodları farklı farklı geliyordu şimdi bazen farklı geliyor

        ama çoğunlukla 0x00000001a geliyor yardım ederseniz sevinirim

        salihd salihd (1)