Windows 7 'de PC'yi kapattığımda açık olan programlar kapanmasın

Windows 7 de pc de programlar açık olsa bile dahi pc yi kapattığımda herşeyin sekmelerin programların geçen gün ki gibi tekrar nasıl bıraktıysam öyle açıla bilme özelliği varmı ?

-Teşekkür Ederim

lucas77 lucas77 (199)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kapatmada öyle bir durum yok. Hibernate (Hazırda beklet) diye bir seçenek var. Bunu kullanmalısın. Hibernate seçeneği kapatma menüsünde görünüyor mu? Uyku modundan farklı bir moddur bu.

    Eğer Windows 7 de hazırda beklet seçeneği yoksa şunu yap:

    Çözüm 1 1: Komut ile hazırda bekletmeyi etkinleştirme:

    1. Cmd yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde şu komutu kullan.
      powercfg.exe /hibernate on

      Bunu yaptığında Windows 7 kapat menüsüne artık Hazırda Beklet seçeneği gelecek. Kapatmak yerine bunu kullan.

    Bu da senin için faydalı olacaktır: Hibernate (Hazırda beklet) ve Sleep (Uyku) arasında ne fark var?

    Çözüm 2: Kayıt defteri üzerinden hazırda beklet etkinleştirme

    1. Windows ve R tuşlarına birlikte bas.
    2. Daha sonra açılan pencereye regedit yaz enter tuşuna bas.
    3. Kayıt defteri editöründe şu yolu izle
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power

      Daha sonra şu adımları izle

    4.  Power seçiliyken sağ tarafta boş bie alanda sağ tuşla tıkla ve açılen menüden HibernateEnabled seçeneğini bul. Çift tıkla ve Değer verisini 1 yap.
      Windows 7 hazırda beklet etkinleştirme

    5. Bilgisayarı yeniden başlat.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • komutu yazdım ama hazırda bekleme özelliğini etkinleştirme veya devre dışı bırakma izniniz yoktur diye bir mesaj çıkıyor lucas77 4 yıl önce
    • @lucas77 bi yöntem daha ekleyeceğim onu dener misin? hakan 4 yıl önce
    • Tamam yaptım ama hibernate ye bastığımda pc otomatik olarak kendini yeniden başlatıyor lucas77 4 yıl önce
    • @lucas77 aygıt yöneticisine git. Klavye, Fare, Ağ kartını bul sırasıyla. Her birini tıkla ve Güç yönetimi sekmesine gel. Bu aygıt bilgisayarı başlatsın gibi bir seçenek varsa onların işaretini kaldır. hakan 4 yıl önce