Bilgisayarımda bir programı çalıştırmadan önce bana sormasını istiyorum

Bilgisayarda bir programı çalıştırmadan önce resimdeki gibi bana sormasını istiyorum, nasıl yapabilirim?

oyuntubeyoutuber oyuntubeyoutuber (-89)
6 yıl önce sordu

  • Sorumu kim deistirdi :D oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
  • Düzeni olmayan başlıklar ve açıklamalar düzeltilir omercik 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Buna Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarı adı verilir. Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarı, güvenlik amacıyla bir yazılım çalışmadan önce sistem yöneticisine o yazılımı gerçekten çalıştırmak istediğini sorar. Bu ayarı istediğiniz zaman açıp/kapatabilirsiniz.

Windows 10'da bunu yapmak için şu adımları uygulayın:

  • Sol alt köşedeki arama kutucuğuna "kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını değiştir" yazın ve enter tuşuna basın.
  • Karşınıza gelen ekranda sol taraftaki bar'ı en yükseğe doğru kaydırın ve Tamam seçeneğine tıklayın. Artık bilgisayarınızda yapacağınız çoğu işlemden önce sizden izin isteyecektir.

omercik omercik (9418)
6 yıl önce cevaplandı

  • @farurhenho denedim yine olmadi oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
  • Yapmak istediğin şey tam olarak ne? Her program için geçerli olmaz bu yaptığın bilgin olsun, çalışmak için yönetici izni isteyen programlar ve setup dosyaları, ve yaptığın bazı yönetici izni isteyen eylemler için bunu sorar. Yani örneğin Chrome'a çift tıkladığın zaman geçerli olmaz @oyuntubeyoutuber omercik 6 yıl önce
  • resimdeki gibi istiyorum @farurhenho oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
  • @farurhenho oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
  • Windows 10 ilk zamanlarda öyleydi, şimdiki hali sonradan aldı. Mecbur böyle kullanacaksın @oyuntubeyoutuber omercik 6 yıl önce