Windows 7'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır?

Windows 7 kullanıyorum. Windows 10'a ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilir miyim? Hâlâ Windows 7 - Windows 10 geçişi ücretsiz olarak yapılabiliyor mu? Aşağıdaki çözümde bu soruların cevabını bulacaksınız.

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'den Windows 10'a ücretsiz geçiş mümkü mü?

    Evet Windows 7 kullanıyorsanız ve Windows 7 orijinalse (Crack ya da KMS pico aktivasyonu ile kullanılmayan) Windows 7'yi Windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz.

    Windows 7 - Windows 10 ücretsiz yükseltme nasıl yapılır?

    Windows 10 yükseltme koşulları:

    • Orijinal Windows 7 sahibi olmak
    • Windows 10 uyumlu donanım sahibi olmak

    Ücretsiz Windows 7 - Windows 10 yükseltmesi nasıl yapılır?

    Orijinal Windows 7 kullanıyorsanız Windows 10'a basit bir kaç adımla yükseltme yapabilirsiniz. Kurulum sırasında Windows 10 donanımı kontrol edecek ve bilgisayar bileşenleriniz Windows 10 ile uyumlu mu değil mi sizi bilgilendirecektir.

    1. Buradan Windows 10'u İndirin:  https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
    2. Bu indirme MediaCreationToolXXXX.exe adında  bir dosya indirecektir. Bu dosyası çalıştırın.
    3. Karşınıza lisans koşulları ekranı gelecek kabul edin.
    4. Ne yapmak istiyorsunuz? penceresinde Bu bilgisayarı şimdi yükselt seçeneğini seçin ve ileri butonuna basın.
    5. Windows 10 indirilmeye başlayacaktır. İnternet bağlantınızın hızına göre bu işlem bir saat kadar sürebilir. Yüksek hızlı internette çık daha hızlı indirilecektir.
    6. Kurulum ekranında da Lisans anlaşması gelecektir. Bunu da kabul edin.
    7. Daha sonra çeşitli güncellemeler indirilecek.
    8. Windows 10 kurulumu bilgisayarınızı tarayacak ve Windows 10 ile uyumsuz donanımınız varsa bunu size bildirecek. Bu şu anlama gelir: Örneğin ekran kartı Windows 10 ile uyumsuz ise o zaman sorun yaşayabilirsiniz demektir.  Buna risk alarak onay verebilirsiniz ya da Windows 10 kurulumunu iptal edersiniz.
    9. Bundan sonra Windows 10 kurulumu bir kaç defa kendini yeniden başlatacaktır.
    10. Kurulum, Windows 7 - Windows 10 yükseltmesi kendiliğinden tamamlanacaktır.

    Windows 10 kurulumu bittikten sonra Windows 10 aktivasyonu için bir işlem yapmanıza gerek yok. İnternete bağlı olmanız yeterlidir. Window 10 eski Windows 7 lisansınızı Windows 10 lisansına çevirecek. Bundan sonra Windows 10'u lisansli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

    Bu şekilde orijinal Windows 7 kullanıcıları ücretsiz olarak Windows 10 yükseltmesi yapabilirler. Bu avantaj hala devam etmekte. Windows 7 kullanan kullanıcıların ilave bir Windows 10 lisansı almalarına gerek yok.

    Windows 10 yükseltme sırasında bilgilerim silinecek mi?

    Hayır. Hiç bir bilgi silinmeyecek. Resimler, videolar, belgeler aynen korunacaktır. Windows 7'den Windows 10'a yükseltirken hiç bir bilginiz silinmeyecektir.

    Windows 10 yükseltme sırasında yüklü programlar duracak mı?

    Evet. Windows 7'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme yaparken tüm bilgileriniz yüklü olan programlar da dahil olmak üzere korunacaktır. Bazı programlar Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Eğer özel bir program kullanıyorsanız Windows 10 desteği var mı yok mu yükseltme yapmadan önce kontrol etmenizde fayda var.

    Yükseltme sonrasında, örneğin 1 yıl sonra para ödeyecek miyim?

    Hayır. ödemeyeceksiniz. Artık ömür boyu orijinal Windows 10 kullanacaksınız ve bunun için ek bir ücret ödemeyeseksiniz.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Çok açıklayıcı ve güzel bir yazı olmuş. Bende windows 7 yim çok kolay anlatmışsınız. fakat ben yinede çok korkuyorum. Ve benim 1 yılı atı ekran kartı değişti.. Tedirgin oldum kabul etmez diye. @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 tam modelini biliyorsanız yazın bakalım. Ayrıca kurulum sırasında sizi uyarıyor. Eğer sorun çıkaracaksa ve devam etmeyebiliyorsunuz. alattin 4 yıl önce
    • Ekran kartının modelini soruyorsanız bilmiyorum maalesef . @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • Windows 7 sorun çıkarmaya başladı sanırım. word sayfalarım zor açılıyor ve açıldımı donuyor vede kapattıyorum ancak bilgisayarı kapatarak kapanıyor . Ne yapacağımıı bilemiyrorum.. Windows 10 geçince bu sorun geçermi ? @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 bunu buradan söylemek zor. Bilgisayar laptopsa marka ve model yazarsanız sizin için kontrol ederim. alattin 4 yıl önce
    • ASPİRE 5742G @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • Ve windows 7 orjinal. Leptop bilgiisayarım. 7 yııllık. @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • Bir soru daha programların uyumluluğunu kontrol edin diyorsun bilgisayarda bir sürü program var .. Hangi birinii kontrol edeyim ? mat7 4 yıl önce
    • Cevap bekliyorum :) . @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 herkesin kullandığı Word,Excel gibi programlar uyumludur. Özel bir program kullanıyorsan / mesela bir muhasebe programı / o zaman onun aldığın yere sorman gerekir. Anlatmak istediğim bu. ASPİRE 5742G bazı sürücüleri Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Windows 10 sürücü veritabanı her gün yenileniyor. Bu sebepten videoda anlatıldığı gibi kurulumu başlatmanı öneririm. Zaten kurulum sırasında sana uyumsuz bir donanım varsa söyleyecek. alattin 4 yıl önce
    • Bilgisayarı aldığımda bu vardı. https://i.hizliresim.com/yGY5b7.jpg Word,Excel nasıl edinebilirim? Yada var olan word sayfamı nasıl güncelliyebilirim ? Ve windows 10 a geçsem bu sorun geçermi ? @alattin (14146) Lütfen çabuk cevap verin . mat7 4 yıl önce
    • @mat7 bu bilgisayarda kalmaya devam edecek. alattin 4 yıl önce
    • Çözümü yokmu yani bu durumun ? Ve windows 10 a geçersem bu sorun geçermi ? Demiştim . Birde windows 10 nun duvar kağıdı özelliği yok diye haber okudum doğrumu ? @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 Windows 10 da duvar kağıdı özelliği var. Word Excel yerine Open Office türü ücretsiz bir yazılım kullanabilirsin. Word ile yapabildiğin her şeyi yapar. alattin 4 yıl önce
    • Güzel ama benim word sayfalarımı mutlaka açmam gerek çünkü bütün belgelerim yazılarım var ve onlara ulaşmam gerek . @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • Libre ofis veya Open Ofis programlarından birini yüklediğinde tüm Word belgelerini açabilir, kullanabilirsin @mat7 alattin 4 yıl önce
    • LibreOffice yükledim . Open ofiside yüklesem bir sakıncası var mı ? Hangisi hoşuma giderse onu kullanırım diye düşündüm. @alattin (14146) mat7 4 yıl önce
    • @mat7 ikisini de yükleyebilirsin. Hangisi hoşuna giderse onu kullanabilirsin elbette. alattin 4 yıl önce
    • İnternetten open ofisiin kurulumuna baktım . zor geldi :) Ben LibreOfficele devam edeyim. :) @alattin (14146) mat7 4 yıl önce