windows 7 disk gözden geçirme

win7 bilgisayarımda internet bağlantısı çökmesi (kod 37) ve driverı kaldırıp tekrar kurmama rağmen düzeltememem sonucu sistem geri yükleme yapmayı denedim. c sürücüsü bozuk dedi ve başlangıçta disk gözden geçirme programladı. Her açılışta bilgisayar otomatik olarak disk gözden geçiriyor ama %2 den sonra takılıp tekrar kapanıp açılıyordu. disk gözden geçiremeyince sistem geri yükleme yapamıyorum. sizce format şart mı ve durumu çözer mi ya da başka bi alternatif önerebilir misiniz?

whitemacchiato whitemacchiato (25)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    format atman gerekir gibi görünüyor kurtarma seçenekleri arasında en önce yapılması gereken sistem geri yükletme yapılamıyorsa  yani kısacası format atmanız gerekir  bu arada format atarken önemli dosyalarınızı kaybetmemek için c sürücüye format atarsınız yine takıldığınız yerde yazarsınız kolay gelsin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @candan saolun. bu arada ekran açılıyor ama internete giremiyorum. kod 37 hatası alıyorum realtek ethernet driverını kaldırıp yükledim fakat işe yaramadı ve bu yüzden sistem geri yüklemeyi denemiştim. whitemacchiato 7 yıl önce
    • komut isteminden chkdsk taraması yapabilirsiniz candan 7 yıl önce
    • @candan bu tarama %2 de iptal oluyor ve bilgisayar tekrar başlatılıyor sonra tekrar %2 de takılıyor ve iptal etmeden bilgisayar açılmıyor. whitemacchiato 7 yıl önce
    • termal macunda bi eksiklik varsa diski denetlerken aşırı ısındırdığı için kapanabilir. yasirkaraca 7 yıl önce