Windows 7 DVD mi kaybettim. Windows 7'yi tekrardan nasıl yükleyebilirim?

Windows 7 DVD mi kaybettim. Windows 7'yi tekrardan yüklemek istiyorum.

Windows 7'yi orjinal olarak nasıl yeniden yükleyebilirim?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 7 ISO dosyasını nerden indirebilirim?

    Windows 7 ISO dosyasını indirebilmek için öncelikle ürün anahtarına ihtiyacınız var.

    1. Windows 7 Disk Görüntülerini (ISO Dosyaları) İndir adresini ziyaret edin
    2. Sayfanın alt bölümüne gidin. Burada Ürün anahtarını girin bölümüne Windows 7 ürün anahtarını girin.
    3. Doğrula butonuna basın.
    4. Bir sürelik doğrulama işleminden sonra Windows 7 ISO indirme linki karşınıza gelecektir.

    Bu işlem sadece orjinal Windows 7 anahtarına sahip kullanıcılar tarafından yapılabilir.

    Aşağıdaki çözüm artık geçersizdir. Daha önceden ISO dosyalarını Digital Rivers üzerinden indirmek mümkün oluyordu. Fakat artık mümkün değil.

    Windows 7 kurulum iso dosyasını, size uygun olanını,  aşağıdaki linkten çekin. Bilgisayarınıza yapıştırılmış olan lisans etiketinden Windows sürümünüzü öğrenebilirsiniz.

    Eğer notebook kullanıyorsanız, bilgisayarınızın altına yapıştırılmış olan Windows 7 Orjinal lisans etiketinin üzerinde Windows 7 Ürün Anahtarı / Product Key bulabilirsiniz. Producy Key ile aşağıdaki Windows 7 iso dosyalarından size uygun olanı çekip yükleme yapabilirsiniz.

    Aşağıdaki Windows 7 sürümlerinin dili İngilizcedir. Eğer Windows 7 Ultimate veya Enterprise sürümünü kullanıyorsanız, kurulumdan sonra dili Türkçe olarak değiştirebilirsiniz.

    Windows 7 RTM

    Windows 7 SP1

    Size uygun Windows 7 sürümünü indirdikten sonra Iso dosyası nedir? Cd'ye nasıl yazdırılır? linkinden Windows 7 iso dosyasını nasıl DVD'ye yazdıracağınızı öğrenebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba; Kafama takılan bir soru var. Benim laptop' ımın arkasında producy key yer alıyor ve home premium olduğunu görebiliyorum fakat Win 7 RTM 64bit HP ile Win 7 SP1 64bit HP arasında ki farkı bilmiyorum. Hangisini uyumludur nasıl bileceğim ? Teşekkürler

      tamu89 tamu89 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Windows kurulum DVD'si illede sizin kendinize ait olmayabilir. Aynı Windows sürümünü çevrenizden (arkadaş, komşu vb) temin edebilirseniz onunlada kurabilirsiniz. Yeterki kurulumdan sonra kendi ürün anahtarınızı kullanarak sisteme aktivasyon yapın. Çevreden temin edebileceğiniz gibi web ortamındadan bularak download edebirsiniz. Web'de doğrudan Türkçe olan çok fazla dağıtım bulabilirsiniz. Hatta crack'lı bile download edebilir ve bu DVD'dende kurulum yapabilirsiniz. Yeterki crack kullanmayın, kendi ürün anahtarınız ile aktivasyon yapın (DVD otomatik crack'lı dahi olsa bunu yapabilirsiniz). Ve yine yeterki iyi araştırın vede güvenilir olduğuna kanaat getirin vede tavsiyem olarak modifiye olanlarını tercih etmeyin. Sonradan bazı problemlere yol açabilir (modifiye: değiştirilmiş, bazı özellikleri çıkarılmış ve/veya bazı yeni özellikler eklenmiş, orjinal olmayan..).

        Merhaba tamu89

        RTM: Released To Manufacturing (üretim için yayımlama )

        Yazılımın (konumuzda işletim sisteminin, Windows 7'nin) final versiyonudur, yazılımın dağıtıma hazır son hali​dir. Yani dağıtım öncesi yapım sürecinin sona ererek son halini almış şeklidir. Bilgisarlardaki lisanslı versiyondur.

        SP  : Service Pack (Hizmet Paketi)

        İşletim sistemleri (ve bazı önemli yazılımlar, mesela Microsoft Office programları) ticari dağıtıma çıktıktan sonra zaman zaman bazı güvenlik ve geliştirme yamaları alırlar. Zamanla bu parça parça yaptıkları güncellemelere ilaveten bu güvenlik ve geliştirme güncellemelerini toplu halde yaparlar, sistemi/yazılımı önemli ölçülerde geliştirmiş olurlar.

        Daha basit ve kolay anlaşılacak şekilde söylersek Windows 7 SP1, Windows 7,5 gibidir (7,5 diye bir versiyon yok, anlaşılması için bu ifadeyi kullandım.). Ayrıca Lisans istemez. Bilgisayarla birlikte gelen veya sonradan yazılım olarak satın aldığın lisans/ürün anahtarı geçerlidir ve devam eder.

        Yeni Windows yüklerken RTM olanı yüklemektense -bulunuyorsa eğer- SP versiyonunu yüklemek daha avantajlıdır; daha sonra ayrıca Service Pack yükleme ihtiyacı olmaz.

        temmuz temmuz (12505)