Windows 7 en fazla kaç GB Ram destekler?

Windows 7 32 bit en fazla kaç GB Ram destekler? Windows 7 64 bit en fazla kaç GB Ram destekler? Windows 7'nin ram limiti nedir? Aşağıda Windows 7 işletim sisteminin desteklediği maksimum ram miktarlarını bulabilirsiniz.

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 32 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

    Windows 7 32 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows'un sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows 7 Ultimate 4 GB
    • Windows 7 Enterprise 4 GB
    • Windows 7 Professional 4 GB
    • Windows 7 Home Premium 4 GB
    • Windows 7 Home Basic 4 GB
    • Windows 7 Starter 2 GB

    Windows 7 64 bit en fazla kaç GB Ram destekler?

    Windows 7 64 bit işletim sisteminin en fazla destekleyeceği RAM miktarı, Windows'un sürümüne göre aşağıda listelenmiştir.

    • Windows 7 Ultimate 192 GB
    • Windows 7 Enterprise 192 GB
    • Windows 7 Professional 192 GB
    • Windows 7 Home Premium 16 GB
    • Windows 7 Home Basic 8 GB
    • Windows 7 Starter (belirsiz)

    Yukarıdaki bilgiler Windows 7 işletim sisteminin Ram üst limitleridir. Elbette sizin bu değerleri görebilmeniz için anakartınızın da RAM limitinin bu değerleri karşılıyor olması gerekir. İşletim sistemi gibi anakartların da desteklediği maksimum ram limiti vardır.

    Kaynak: Microsoft

    hakan hakan (15394)