Windows 7 format atma

selamlar uzmanımnet üyeleri  Bilgisayrım son nesil sistem özelikleri  windows 10 işletim sistemi yüklü artı birde Win 7 işletim sistemi kurmak isterken

GPT hatası verdi bütün sürücüleri silerek bu hatayı düzeltebilirim  bu seferde windows 10 silinecek benim asıl sormak istedeğim

windows 7 hangi özeliklerde olması gerekirki gpt hatası almayım ve sorunsuz kurulum yapayım şimdiden teşekürler

sena196575 sena196575 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Senin son nesil sistem olarak ifade ettiğin PC için en uygun ve uyumlu işletim sistemi Windows 10'dur. Windows 7 ise eski ve demode olmuş bir işletim sistemi olup (Microsoft bu işletim sistemine desteğini 2015 Ocak ayı itibariyle kaldırmaya başlamıştır ve 2019 sonunda bu destek tamamen ortadan kalkmış olacaktır) ve zaten senin PC için hem uyumlu olmaz ve hemde tercih edilmemelidir. Windows 10 işletim sisteminden vaz geçerek PC'de  sabit disk sisteminde bunun için ihtiyaç olan değişiklikleri yapsan, bu şekilde Windows 7 yüklesen/yüklemeyi başarabilsende bu hiç doğru olmaz. Bu halde senin PC'de mevcut donanımsal özelliklerini tam performanslı kullanamaz, ciddi bir performans kaybı yaşarsın ve hatta belki bu donanımların Windows 7 için uyumlu sürücülerini bulabilmekte dahi zorlanabilirsin. Başka sistem problemleride yaşayabilirsin.

    Kim aklına soktuysa veya nereden böyle bir düşünceye kapıldıysan yol yakınken bundan vazgeçmeli, hiçte gereği olmayan maceralara atılmamalısın.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • merakım yüzünden sıfırda herşeyi silip format atmak zorunda kaldım sena196575 6 yıl önce
    • Demek beni dinlemedin. Halbuki benim sakalımda, 22 senelik tecrübemde vardı. Neyse hayırlı olsun. Artık kullanabildiğin kadar kullanırsın @sena196575 temmuz 6 yıl önce