Windows 7 formattan sonra ekran genişlemesi

Bilgisayarıma 1 ay kadar bi süre önce format atılmıştı sanırım formattan sonra bu hale geldi ekran genişledi çözünürlük düşük duruyor çözünürlük ayarlarına baktım her şey normalmiş gibi ancak ekran normalden geniş ve bilgisayar gerçek değilmiş gibi duruyor eski haline nasıl dönebilir?

Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 5470

Laptop modeli: Modeli Hp g62

yarenurkut yarenurkut (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartı sürücüsüyle ilgili gibi.. Sürücüyü kaldır ve yeniden yükle. Yeniden yüklemede doğru sürücü -ve bulabilirsen son sürüm- olmasına dikkat et.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle buradan ATI otomatik sürücü tanıma yazılımını indirin ve çalıştırın.

      Bu program size en son ekran kartı sürücü yazılımını indirecektir.

      Kurulumu yapın. Ekranınız normale dönmediyse

      • Laptopunuz için en ideal çözünürlük 1366 * 768 olması gerekiyor (yanlış hatırlamıyorsam desteklediği en yüksek çözünürlük buydu) Bu çözünürlüğe getirin ve sorun düzeldi mi kontrol edin.
      • Ayrıca belki sizi rahatsız eden metin boyutu ayarlarıdır. Bunun için Görünüm ve Kişiselleştirme > Görüntü > Ekran çözünürlüğü bölümündeki Metni ve diğer öğeleri daha büyük veya daha küçük yapın seçeneğini tıklayın.
        Daha küçük seçiliyse bunu Orta olarak ayarlayın veya tam tersini deneyin.
      cemkara cemkara (4215)