Windows 7 garip bir çözünürlük sorunu

Bilgisayarım windows 7 sürümünde. Uzun zamandır hiç bir sıkıntısını görmedim. Ama 2 gün önce pcyi açtım. Çözünürlük değişmiş. Bilgisayarın uyku modu ve hazırda beklet özelliği kapalı durumda. Ve durduk yere masaüstünde bile ısınıyor. Bilgisayar özelliklerine girdim. Ve orda da Amd radeon HD 7520G ve AMD RADEON HD7600 M series sorun bildirdiğinden durduruldu yazıyor

karatahta karatahta (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartında sorun oluşmuş gibi gözüküyor, aşağıda ki yöntemi uygulayarak ekran kartının driverını kökten temiz bir şekilde kaldırın ve en güncel sürümü yükleyin.

    Eğer sorun yine devam ederse ekran kartın arızalanmış demektir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      AMD ekran kartını DDU ile kaldırıp tekrardan indirmende fayda var. Neden DDU çünkü DDU ekran kartını tamamen siliyor ve kalıntıları kalmıyor bu sayede de ekran kartını yeniden yüklediğin zaman sorun yaşamıyorsun.

      darkcrak darkcrak (5168)