Windows 7 GPT bölümüne nasıl kurulur?, Windows 7 kurma problemi?

Windows 7 yi GPT bölüme kurma yazınızı okudum. Fakat su an elimde cd yok. Diğer yöntemlerlede denedim yapamadım. Farklı bir yol varmıdır önerebileceğiniz?

kases kases (1)
8 yıl önce sordu

  • yine olmassa burdan yazın yardımcı oluruz candan 8 yıl önce

Toplam 2 Cevap

windows kurulumunun 3 tane yolu var

1) fabrika ayarlarına döndürebilirsin bu yoksa

2) sistem yedeğini aldıysan tekrar yükleyebilirsin

3) cd veya usb format atabilirsiniz  format cd yoksa windows 7 format cd oluşturabilirsiniz

candan candan (4301)
8 yıl önce cevaplandı

    Eğer elinizde bir cd yok ise USB ile kolay bir şekilde GPT kurulumu yapabilirsiniz.GPT kurulumu yapabilmek için hazırladığınız USB nin GPT destekli olarak hazırlanması gerekiyor.

    USB hazırlamak için kullanılacak en kolay programlardan birisi de Rufus isimli programdır.Aşağıdaki Rufus programının nasıl kullanılacağı hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.

    Not: Aşağıdaki anlatımda Windows 8/8.1 kullanılmıştır.Windows 7 için aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

    Rufus ile USB üzerinden Windows işletim sistemi nasıl kurulur?

    NOT 2: Windows 7 işletim sisteminin sadece 64 Bit versiyonu GPT disk biçimini destekler.

    ismailsarp ismailsarp (6010)