Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor'da kalıyor

Windows 7 yüklemesinin ardından Denetim Masası > Windows Update'e girip güncellemeleri denetlediğimde, denetleme işlemi saatlerce sürüyor. Ekranda Güncelleştirmeler denetleniyor yazıyor. Yaklaşık iki saat beklememe rağmen bu ekran gitmiyor.

Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor'da kalıyor sorununun çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 8 Cevap

    Windows 7 güncelleştirmeler denetleniyor'da kalıyor sorunun çözümü:

    Windows 7 güncelleştirmeleri denetleme işlemi bir türlü bitmiyorsa sorunu çözmek için aşağıda anlatacaklarımı yapın.

    Öncelikle bu sorun genelde eski tür bilgisayarlarda görülüyor. Benim yükleme yaptığım oldukça eski bir Casper laptop idi.

    Sorunu çözmek için bir güncellemeyi manuel indirip yüklemeniz gerekiyor. Yüklemeniz gereken güncelleştirme paketi : Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)

    Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810) şu linklerden indirebilirsiniz:

    Windows 7 32 bit için Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)

    Windows 7 64 bit için Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)

    Ayrıca Windows 7 güncelleştirmesi sırasında bilgisayarınız çok yavaşlıyorsa, işlemci kullanımı %100'e çıkıyorsa  da  bu güncellemeyi yüklemeniz gerekiyor.

    Bu güncelleme Windows 7 Windows Update üzerinde bazı hataları gideriyor.

    Yukarıdaki güncellemelerden sonra da sorun devam ediyorsa şu güncellemeleri de yükleyin:

    32 Bit Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3172605)

    64 Bit  Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3172605)

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • 32 Bit Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3172605) Yanlış link. Doğrusu https://download.microsoft.com/download/C/D/5/CD5DE7B2-E857-4BD4-AA9C-6B30C3E1735A/Windows6.1-KB3172605-x86.msu @murat temmuz 7 yıl önce
    • Veya; https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=53335 @murat temmuz 7 yıl önce
    • @temmuz sağol, iki kere de kontrol etmiştim oysa ki, düzelttim. murat 7 yıl önce
    • bahsedilen linklerdeki güncellemeleri indirdim..32 bit..fakat güncelleme sisteminiz için uygun degil diyor her ikisindede..farkettimki bu güncellemeler sp1 için..zaten bişey kuramıyoruzki sp1 de yükleyemedik..hatta microsoft sp1 kendi sitesinden bile kaldırmış..bu güncellemeler sp1 için..bende çalışmadı uygun degil dedi..Tahminim bu sorunu microsoft bilinçli ypıyor boşuna ugraşıyoruz gibi.. nolamaz 3 yıl önce
    • @nolamaz haklı olabilirsin. Yukarıdaki çözüm spesifik bir durum içindi. Artık çalışmıyor olabilir. murat 3 yıl önce

    Vereceğim linkleri indir  hem 32 hem 64 bit için atacağım ilk indir  kurmadan önce ilk önce windows updateden ayarlardan otomatik güncellemeyi kapat en alttaki güncelleştirmeleri hiç bir zaman denetleme yap ardından kaydet ve tekrar başlat sonra verdiğim linklerden hangi işletim sisteminmi kullanıyorsan yükle ve çalıştır  5-10 dakika bekle yüklenince bilgisayarı yeniden  başlat sonra güncellemeleri denetle 5-10 dakika içinde  bulacaktır sabret

    x86 bit

    Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)

    x64 bit

    x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 7 Güncelleştirmesi (KB3102810)

    abdulbaki abdulbaki (75)
    7 yıl önce cevaplandı

      @abdulbaki'nin çözümü işe yaradı, teşekkürler. bahsi geçen güncellemeyi kurmadan önce otomatik güncellemeyi kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatın. sorunsuzca kurulacak ve tekrar yeniden başlattıktan sonra güncellemeleri alabileceksiniz.

      kintaro kintaro (11)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Rica ederim her zaman abdulbaki 7 yıl önce

      Merhaba, linki indirdim fakat linkteki ekranda sürekli olarak bekliyor.

      Ekte resim uzun süre bekliyor.

      Yükleme hatası

      ecaki ecaki (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Disk (C:) temizlemek gerekirse (sistem dosyalarını temizle seçimiyle) onuda yaparsın.

        Birde bunları yaptıktan sonra sistemi yeniden başlatırsın. Herhalde problemin çözülecektir.

        temmuz temmuz (12505)
        7 yıl önce cevaplandı

          Dediklerinizi yaptım, kb3102810 kuruldu. Ancak güncelleştirme denetlemesi 20 dakikayı aşkın süredir yanıt vermiyor. Bunun çözümü nedir?

          Edit: ardından kb3172605 i kurunca düzeldi.

          imgoingtodie imgoingtodie (1)
          7 yıl önce cevaplandı

            Çözdüm Arkadaşlar  kb3102810  kurdum sonra kb3172605 bunu kurdum 10 dk sonra çözüldü teşşekürler

            xazxaz11 xazxaz11 (1)
            7 yıl önce cevaplandı

              -1

              Başlata CMD yazın , sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki her komuttan sonra enter'a basın :

              Netsh int ip reset a.txt
              Netsh winsock reset
              Netsh winhttp reset proxy
              Netsh advfirewall reset
              ipconfig /flushdns

              Bilgisayarı tekrar başlatın ve güncelleştirmeler için tekrar deneyin.

              kullanici224083 kullanici224083 (-1)