Windows 7 Harddiske parola koymak, Windows 7 Sabit diske nasıl parola koyarım?

Windows 7 Harddiske parola koymak?

Windows 7 Sabit diske nasıl parola koyarım?

Programsız sabit diske nasıl parola koyabilirim?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 üzerinden sabit diskinize, harici diskinize veya flash diskinize program kullanmadan parola koyabilirsiniz.Bu sayede diske sizden başkasının erişimini engellemeniz mümkün.Oluşturduğunuz parolayı özel bir anahtar ile yedekleyebilir ve parolayı unuttuğunuz takdirde, ahatar kodunu kullanarak parolayı tekrar açabilirsiniz.

    Windows 7 üzerinden diskinize parola koymak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    1. Bilgisayarımı açın ve parola koymak istediğiniz diske sağ tuş tıklayarak BitLocker'i Aç seçeneğine tıklayın.
    2. Ardından açılan pencereden Sürücünün kilidini açmak için parola kullan seçeneğini aktif ederek açılan parola girme kutucuklarına oluşturmak istediğini parolayı yazın.İşlem bitince ileri butonuna basın.
    3. Bir sonraki adımda Windows sizden bu parola için kurtarma anahtarı oluşturmanızı isteyecektir.Bu seçeneklerden size uygun olanını seçerek devam edin.Bu seçenkekler parolayı unuttuğunuz takdirde işinize yarayacaktır.
    4. Bir sonraki ekranda Şifrelemeyi başlat diyerek işlemi bitirebilirsiniz.
    ismailsarp ismailsarp (6010)