Windows 7 hazırda beklet seçeneği yok

Windows 7 kullanıyorum. Format attıktan sonra Hazırda beklet seçeneği kayboldu. Hazırda beklet seçeneğini nasıl geri getirebilirim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki çözüm Windows 7 ve Windows Vista için geçerlidir. Windows 7 ve Windows Vista'da Karma Uyku Modu diye bir durum var. Eğer Karma Uyku Modu açıkca hazırda beklet seçeneğini kullanamazsın. Bu durumda Karma Uyku modunu kapatman lazım.

    1.  Başlat butonuna tıkla ve arama bölümüne Plan Ayarlarını Düzenle yaz.
    2. Daha sonra Gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğine tıkla.
    3. Güç seçenekleri > Gelişmiş Ayarlar penceresi açılacaktır.  Açılan pencerede Uyku bölümünü genişlet.
    4. Karma uyumaya izin ver seçeneğini hem pilde hem de  prize takılı ayarlarını kapalı duruma getir.
    5. Uygula ve Tamam diyerek pencereleri kapat.

    Bu işlemden sonra Hazırda beklet seçeneği gelmiş  olmalı.

    hakan hakan (15409)