Windows 7 Hibernate - Hazırda Beklet nasıl açılır?

Windows 7 işletim sisteminde Hibernate yani Hazırda beklet seçeneği kapatma menüsüne nasıl eklenir?  Hibernate seçeneği nedir?

hakan hakan (15394)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 Hazırda Beklet nedir?

    Windows 7 hazırda beklet yani hibernate seçeneğinde  tüm program ve işlemler bilgisayarın HDD'sinde bulunan özel bir dosyaya kaydedilirler. Bu şekilde bilgisayar hiç güç kullanmaz ve siz bilgisayarı açtığınızda tüm açık olan programlar karşınıza gelir. Eğer uzun süreli çalışmanıza ara verecekseniz ve programlar kapanmasın istiyorsanız hazırda beklet seçeneği tam sizin içindir

    Windows 7 Hazırda Beklet açma - Windows 7 Hibernate açma

    Windows 7 kapatma menüsünde hazırda beklet seçeneği yoksa o zaman aşağıdaki işlemi yapmalısınız:

    Eğer Windows 7 de hazırda beklet seçeneği yoksa şunu yapın:

    1. Cmd yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde şu komutu kullan.
      powercfg.exe /hibernate on

      Bunu yaptığında Windows 7 kapat menüsüne artık Hazırda Beklet seçeneği gelecek. Kapatmak yerine bunu kullanabilirsiniz.

    Ayrıca Uyku ve Hazırda beklet arasındaki farkı merak ediyorsanız: Hibernate (Hazırda beklet) ve Sleep (Uyku) arasında ne fark var?

    Ayrıca hazırda beklet seçeneğini kapatmak isterseniz şu linki inceleyebilirsiniz: Windows 7 Hibernate - Hazırda Beklet nasıl kapatılır?

    hakan hakan (15394)