Windows 7 Hibernate - Hazırda Beklet nasıl kapatılır?

Windows 7 işletim sisteminde Hibernate yani Hazırda beklet seçeneği nasıl kapatılır? Hibernate seçeneği nedir?

hakan hakan (15409)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 Hazırda Beklet nedir?

    Windows 7 hazırda beklet yani hibernate seçeneğinde  tüm program ve işlemler bilgisayarın HDD'sinde bulunan özel bir dosyaya kaydedilirler. Bu şekilde bilgisayar hiç güç kullanmaz ve siz bilgisayarı açtığınızda tüm açık olan programlar karşınıza gelir. Eğer uzun süreli çalışmanıza ara verecekseniz ve programlar kapanmasın istiyorsanız hazırda beklet seçeneği tam sizin içindir. Fakat bazı durumlarda hazırda beklet seçeneğini kapatmak isteyebilirsiniz

    Windows 7 Hazırda Beklet kapatma - Windows 7 Hibernate kapatma

    Windows 7 kapatma menüsünde hazırda beklet seçeneğini kaldırmak istiyorsanız aşağıdakileri yapmalısınız.

    Eğer Windows 7 de hazırda beklet seçeneği kaldırma

    1. Cmd yani komut istemini yönetici olarak çalıştır. Windows 7'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde şu komutu kullan.
      powercfg.exe /hibernate off

      Bunu yaptığında Windows 7 kapat menüsüne artık Hazırda Beklet seçeneği  olmayacak.

    Hazırda beklet seçeneğini tekrar açmak isterseniz bu linke bakabilirsiniz: Windows 7 Hibernate - Hazırda Beklet nasıl açılır?

    Uyku ve Hazırda beklet arasında ne fark var diyorsanız o zaman şu linki inceleyin: Hibernate (Hazırda beklet) ve Sleep (Uyku) arasında ne fark var?

    hakan hakan (15409)