Windows 7 Hoşgeldiniz Yazısı Çok uzun Sürüyor

Başlıktada belirttiğim gibi Windows 7 Hoşgeldiniz Yazısı Çok uzun Sürüyor.  Ortalama olarak 15-20 dk arasında bilgisayar kendine geliyor

Bir çözümü olan var mı ?Bunu düzeltmek için bir program var mı ? Lütfen bunu çözün ya.

Aslında bilgisayarım Xp iken böyle değildi. Windows 7 yaptım ve böyle oldu bunuda alta geçmek istedim.

kralfenerkan kralfenerkan (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7 Hoşgeldiniz yazısı ekrana çok geç geliyorsa en büyük ihtimal yeterli donanımınız yok demektir.

    Eğer ilk yüklediğiniz günden beri durum bu şekildeyse Ram, İşlemci vs gibi donanımınız yeterli değil demektir.

    Elbette şunları kontrol etmenizde fayda var:

    • Tüm güncellemeler yüklü mü? Windows u kurdugunuz gibi duruyorsa hiç güncelleme yapmıyorsanız bu durum normaldir.
    • Sürücüleriniz güncel mi? Sürücüleriniz mutlaka güncel olmalıdır.
    • Çok fazla program yüklediniz mi? Bu bilgisayarı hantallaştırır.
    • Antivirüs programı yüklü mü? sorun çıkarıyor olabilir.
    • Bilgisayarınızda virüs olabilir mi? Virüs tararama yapmanızda fayda var.
    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Cemkaranın belirttiklerine ilaveten, disk denetlemesi (chkdsk) taptınmı? Yapmadıysan bunuda yapmalısın. Zira diskteki problemler sebebiylede sistemin açılması ifade ettiğin şekilde gecikebilir.

      Chkdsk komutu;

      chkdsk c: /r /f

      temmuz temmuz (12505)