Windows 7 hosts dosyası "Erişim engellendi"

Merhaba arkadaşlar,

Windows 7 kullanıyorum. C:\windows\system32\drivers\etc altındaki hosts dosyasını notepad ile açıyorum.

İçinde değişiklik yapıyorum. Kaydetmek istediğimde Erişim engellendi şeklinde hata alıyorum ve yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor.

Windows 7 hosts dosyasını nasıl değiştirebilirim? Neden Erişim engellendi hatası alıyorum?

Teşekkürler

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 7 hosts dosyasını düzenlemek istediğinizde "Erişim engellendi" hatası alıyorsanız;

    Hata yapmamak için komutları koplayamanızı öneririm.

    1. Başlatı tıklatın "Programları ve dosyaları ara" bölümüne cmd yazın.
    2. Hemen yukarıda cmd.exe belirecek, sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçin.
    3. cd  C:\windows\system32\drivers\etc yazın ve enter tuşuna basın.
    4. notepad hosts yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Hosts dosyası üzerinde değişikliklerinizi yapın ve kaydedin. Şuanda hata vermemesi gerekiyor.
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    1. Hemen yukarıda cmd.exe belirecek, sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçin.
    2. cd  C:\windows\system32\drivers\etc yazın ve enter tuşuna basın.
    3. notepad hosts yazın ve enter tuşuna basın.
    4. Hosts dosyası üzerinde değişikliklerinizi yapınca hata veriyorsa host dosyanızı silin ve kaydettiğiniz dosyayı C:\windows\system32\drivers\etc üzerine kaydedin dosya formadını silin hata vermiyecektir.
    powerexe powerexe (1)