Windows 7 ISO dosyası nasıl açılır?

Windows 7 işletim sistemlerinde ISO dosyası nasıl açılır? ISO dosyası bilgisayara nasıl bağlanır?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 işletim sistemind ISO dosyalarını açmak, ISO dosyalarının içindeki diğer dosyaları görmek için ek bir programa ihtiyacınız var. Sanal DVD / CD sürücüler üzerinden ISO dosyalarının içindeki dosyalara ulaşmak mümkün olur. Windows 8 ve Windows 10 işletim sisteminde ISO desteği mevcuttur ve ek bir programa gerek yoktur.

    WinCDEmu programı Windows 7'de çalışan bir uygulamadır ve ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG türündeki dosyaları tek tıklama ile açmanızı sağlar.

    Bu program şu işletim sistemlerinde çalışır (hem 32 bit hem de 64 bit)

    • Windows 10
    • Windows 8.1 / Windows 8
    • Windows 7 / Windows 2008/ Windows Vista / Windows 2003 / Windows XP

    Herhangi bir ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG dosyasını WinCDEmu  programı ile Windows 7 'de kolayca bilgisayara bağlayabilirsiniz.

    Windows 7 ISO dosyalarını açmak için, bilgisayara bağlamak için şu yolu izleyin:

    1. Windows 7 için WinCDEmu programını buradan indirin: WinCDEmu  indir
    2. WinCDEmu programını Windows 7'ye yükleyin.
    3. Yükleme bittikten sonra herhangi bir ISO dosyasını sağ tuşla tıkladığınızda, artık sağ tuş menüsüne Sürücü harfi seç & bağla seçeneği gelecektir.
      Windows 7 ISO açma
    4. Daha sonra açılan Bir disk imajı bağla ekranında sadece Tamam'ı tıklayın.
      Windows 7 ISO açma
      Dilerseniz bu akranda atanacak sürücü harfini değiştirebilirsiniz. Bunun dışında bir değiişiklik yapmanıza gerek yoktur.

    Artık bilgisayarımdan giderek ISO dosyasının içine bakabilirsiniz ve işlem yapabilirsiniz. Windows 7  ISO açma işlemi için WinCDEmu  programını kullanabilirsiniz. WinCDEmu  oldukça küçük ve güvenilir bir programdır. Windows 7'de ISO, CUE, NRG, MDS/MDF, CCD, IMG uzantılı dosyalar bu program ile kolayca açılır.

    alattin alattin (16984)