Windows 7 - Kurtarma Bölümü Nasıl Oluşturulur

Windows 7 işletim sisteminde nasıl kurtarma bölümü oluşturulur

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. http://neosmart.net/Download/Register/1 adresinden EasyBCD yazılımını kurun
    2. 2-.4 GB'lık (4096 MB) bir bölüm oluşturun ve istediğiniz bir harf atayın (Örnek, H)
    3. Windows 7 kurulum dosyalarını bu bölüme kopyalayın
    4. EasyBCD çalıştırın

                 1.WinPE sekmesine geçin

                 2.Önyüklemede görüntülenecek bir ad belirleyin

                 3.Gözat butonuna tıklayın Windows 7 kurulum dosyalarını kopyaladığınız bölüme gidin ve Sources klasörü içindeki Boot.wim dosyasını seçin

                 4.Add Entry butonuna tıklayın

                 5.Alt tarafta başarılı olduğuna dair bir yazı gelir (Windows 7 kurulum added to the boot menu successfully !) başarısız olursanız bir önceki adımı (4.4) adımı tekrarlayın

          5. Disk Yönetimini açın ve Windows 7 kurulum dosyalarını kaydettiğimiz bölümün harfini jaldırın bu işlem windows'un buraya karışmasını engeller

          6. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda önyükleme uygulamasında Windows 7 kurulum dosyalarının olduğunu göreceksiniz

          7. Eğer vazgeçerseniz oluşturduğunuz bölümü silin

          8. Windows + R tuşlarına basın çalıştır penceresine msconfig yazıp enter tuşuna basın

          9. Açılan pencerede önyükleme sekmesine geçin eklediğiniz giriş orada görünecektir seçin ve Sil butonuna tıklayın

    Anonim Anonim (156)