Windows 7 Kurulum Sorunu

8 Mart 2017 Çıkışlı hp marka masaüstü bilgisayar aldım. İçerisine sadece windows 8 ve üzeri yükleme yapmama izin veriyor. Ben Windows 7 kurmak istiyorum fakat yani tahminimce bios korumalı olduğu için Windows 7 kurmama izin vermiyor. Ne yaptıysam ( bios ayarlarını gerektiği gibi değiştirdim, bios güncelledim, HDD yi söküp farklı bir pc de formatlayıp taktım, Bios pilini çıkarıp formatlamayı denedim, Legacy ve UEFİ destekli, MBR ve GPT bölüm destekli Windows 7 denedim vb. birçok yol denedim) bir türlü sonuç vermiyor. Sürekli (0x000000A5) hata kodu ile mavi ekrana düşüyor.
NOT: Donanımsaldır demeyin çünkü donanımsal bir sıkıntı olsa 8 ve 10 kurarken de mavi ekrana düşer.

Bu sorunu daha önce yaşayan, duyan tüm arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden her türlü yardımınız için hepinize teşekkür ederim.

elit elit (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 işletim sisteminde ekran kartı driver i ve diğer ayğıtlar  uyumlu olaral yüklenmişti sizin yüklemeye çalıştığınız Windows 7 uyumsuzluk gösterdi sanırım hata bununla  alakalı  sorun diriverler  gibi duruyor

    Windows 7 indiremk isterseniz 2017 güncelemeleri yapılmış driverleri yüklenmiş UEFİ indirin yani GPT disk e uyumlu

    candan candan (4301)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu yolların hepsini denedim. Daha başkada aklıma bir çözüm gelmediği için sizlerden yardım istedim. Unutmadan Free Dos olarak geldi ilk bios ayarlarını yapıp win 7 denedim ön yüklemeden sonra 0x000000A5 hatası ile mavi ekrana düştü. Daha sonra Bios ta büyük bir karmaşa yarattım yani tüm ayarları denedim kurcaladım,Bİos güncelledim genede fayda etmedi. Windows 10 ile denedim sorunsuz kurdu. sonra 8 d sorunsuz kuruldu ama 7 ne yaparsam yapayım hiç bir ilerleme kaydetmiyor. Çok sıkı bir bios koruması yapmışlar bulamadım. elit 6 yıl önce
    • başkan bu arada lanet bilgisayardan kurtuldum sattım. İlgin için çok çok TEŞEKKÜR ederim. elit 6 yıl önce
    • windows 10 gayet güzel siz sanırım nostalji olsun diyemi win 7 tercih ettiniz candan 6 yıl önce
    • başkan şöyle söyleyim benim kullandığım bazı programlar üretici firmaları sağolsun hala 10 a geçmedi. sadece 7 destekliyor . uyumluluk modun da 7 yi seçtiğimde program bir garip çalışıyordu. Mecburen 7 ye geçmem lazımdı geçememiştim. Satıldı kurtuldum. Şimdi lenova ile yola devam ;) Açıkcası birazda nostalji olması iyi olur :D elit 6 yıl önce
    • kolay gelsin candan 6 yıl önce