Windows 7 kurulumu yaparken disk ayarlama

Windows 7 de bu kısma gelince takılıyorum yaklaşık 465 gb var bunun yarısı yerel disk c diğer  yarısıda yerel disk d olarak ayarlamak istiyorum yardım ederseniz sevinirim.

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer @hakan mesajindakileri yapmakta zorlanırsan hiç disk bölümlemesi yapmadan Windows yüklemesini yaparsın. Yani disk bolumemesi yapmadan tek bölüm olarak devam edersin. Yükleme / format tamamlandiktan windows oturumunda Disk Yönetimini kullanarak belirtmiş olduğun disk bolumlemesini yaparsın. Disk bolumlemesi için bu işleri format sırasında yapmak şart değildir. Aksine daha kolay bir şekilde Windows oturumlarında windows isletim sisteminin bir parcasi olan Disk Yönetimi aracı kullanılarak bu işlemler yapılabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

      Önce yeni butonuna tıklayacaksın. Senden disk boyutu ister. Oraya senden istediği alanın yarısın yazacaksın. Burada istenilen diskin yarı boyutunu yazacaksın. Örneğin 232 GB sonra da uygula butonuna basacaksın. O ilaveten bazı bölümler de oluşturacak bunları dikkate alma.

      Sonra 232GB lardan üstekini seç ve ileriyi tıkla.

      hakan hakan (15394)