Windows 7 masaüstünde sağ tıklama çalışmıyor

Windows 7 işletim sistemi yüklü bir bigisayarda, Masaüstü (Desktop) da sağ tuşla tıkladığınızda bilgisayarınız donuyor, yanıt vermiyor, sağ tık menüsü açılmıyor, bilgisayar kararsız hale geliyor.

Windows 7 işletim sisteminde sağ tıklama (click) neden çalışmıyor? sağ tıklama sorununun çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 işletim sistemi yüklü bir bigisayarda, Masaüstü (Desktop) da sağ tuşla tıkladığınızda bilgisayarınız donuyor, yanıt vermiyor, sağ tık menüsü açılmıyor, bilgisayar kararsız hale geliyorsa bunun nedeni, malware programlar veya sisteme kendini enteğre eden bir yazılım olabilir.

    Özellikle Windows sağ tuş menüsüne eklenti yapan programlar bunun sebebi olabilir.

    Mouse ve klavye ye ait yazılımlar,  örneğin logitech  fare veya klavye kullanıyor e logitech yazılımı yüklediyseniz, veya o an açok başka bir uygulama soruna sebep olabilir.
    A4 TECH , EVEREST, FRISBY,INCA ,LOGITECH, MICROSOFT, THERMALTAKE  marka ve diğer markaların klavye ve fare yazılımları bu soruna yol açabilir.

    Masaüstünde sağ tuş ile tıklama sonrasında donma sorununun çözümü:

    1. Bilgisayarınızın temiz olduğundan emin olun.
      Bunun için malware, rootkit, trojan, virüs taraması yapabilirsiniz.

      1. Adım Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapma
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

      2. Adım Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırma.

      MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    2. Windows görev çubuğu üzerindeki gizli simgleri göster simgesini tıklayarak o an çalışan uygulamaları görebilirsiniz. Bunları sırası ile kaldırmayı deneyebilirsiniz.gizli simgeleri göster
    3. Masaüstünde sağ tık donma sorunu ile karşılaşmadan hemen önce yüklediğiniz yazılımları kaldırabilirsiniz.
    4. Bu programları hatırlamıyorsanız, klavye, mouse gibi donanımlara ait yazılımları sırası ile kaldırın.
    5. Sağ tuş menüsüne eklenti yapan yazılımları kaldırın

    Yukarıdaki işlemlerden sonra Windows 7'de masaüstünde sağ tıklama donuyor sorununu çözmüş olmalı.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)