Windows 7 mavi ekran hatası

Windows 7 Home Premium 64 bit işletim sistemi kullanıyorum.Bilgisayara çok yüklenince örneğin internette çok sayfa açınca yada oyunlarda bilgisayar mavi ekran veriyor.Hata kodu şu şekilde STOP:0x0000001E (0xFFFFFFFFC0000005,0xFFFFF960000F1C99,0x000000xFFFFFFFFFFFFFFFF) eskiden bu hatayla birlikte win32.sys hatasıda altında yer alıyorudu ekran kartının driverlarını güncelleyince bu hata gitti ama en baştaki çözülmedi.Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump : http://www.speedyshare.com/WXtb6/Minidump.rar

mrx26 mrx26 (3)
10 yıl önce sordu

  • C:\Windows\Minidump\ altında son oluşan dmp dosyalarını zip olarak bir sunucuya yükleyebilir misiniz? hakan 10 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Minidump analizlerine göre mavi ekran hatasından kurtulmak için şunları deneyin:

  1. ESET Nod 32 yazılımı yüklü ise kaldırın. Mavi ekran hatalarını çoğunun kaynağı Nod32 görünüyor. Crackli, lisansız kullanıyorsanız bundan kaynaklanma ihtimali yüksek.
  2. Diğer oluşan mavi ekran hatalarının çoğu dosya sisteminiz ile alakalı. Yani NTFS dosya sisteminiz zarar görmüş.  Sabitdiskinizi hatalara karşı taramak için şunları yapın.
  3. ​Arama bölümüne CMD yazın, arma sonucunda listenen CMD.exe sağ tuşla tıklayın. Yönetici olarakk çalıştırı seçin.
  4. Komut isteminde chkdsk   /r yazın ve enter tuşuna basın. Yeniden başlatıldığında tarama yapılsın mı sorusuna E'ye basarak onay verin.
  5. Bilgisayarı yeniden başlatın. Windows 7 otomatik olarak disk taraması gerçekleştirecektir.

Yukarıdaki işlemlerden sonra aşağıdaki işlemleri yapın (genel bir bakım amaçlı):

  1. Varsa mevcut antivirüs yazılımınızı kapatın.
  2. Dr. Web CureIt yazılımı ile bilgisayarınızı  virüslere karşı tarayın.
    (Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?)
  3. Norton Power Eraser ile tam sistem tarası yapın
    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? linkinden hem Norton Power Eraser yazılımını indirebilir hem de nasıl kullanılacağını öğrenebilirsiniz.

  4. Malware taraması ile bilgisayarı zararlı yazılımlardan arındırın.

    MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? linkinden Malware Bytes indirin ve kurun.  Linkte ayrıca malware bytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.

hakan hakan (15424)