Windows 7 mavi ekran hatası

1 hafta önce bilgisayarımı formatladım ve win7 kurdum. 1 hafta  sıkıntısız gecırdıkten sonra windows updatetir odur budur hepsini yaptım bir gun bılgısayarı kapattım ve bır daha acamadım windows logosu tam yuklenıcekken mavi ekran veriyor cok hızlı gecıyor. tekrar acılıs menusune gelıyor burda 2  secenek var wındows onar ,normal olarak ac , normal olarak acınca yıne aynı sey tekrar edıyor ve basa gerı donuyor onar dedıgımde ıse siyah bir ekran bekliyor  gece bıraktım sabah hala aynı şekildeydi.Güvenli modda da acması denedım  sys dosyalarını yukledıkten sonra yine mavi ekran verip kapanıyor .USB den format atıp tekrar kurmayı denedım ama windows setup başlatılıyor diyip takılı kalıyor  sorunumun ne oldugunu konusunda  yardımlarınızı beklıyorum tessekurler.

caneryldz caneryldz (3)
9 yıl önce sordu

  • Sorunum Harddiskten kaynaklanıyormuş 1 tb lık harddisk 1 yılda perte çıkmış nasıl oldu hiçbir fikrim yok ne bir hasar gordu bılgısayar nede fazla yerınden kıpırdattım ama saglık olsun .Eger windows tam acılırken mavi ekran alan arkadaslar varsa hdd degistirerek denemelerini tavsiye ediyorum verilen ilgi ve alaka için sitedeki kullanıcılara teşşekür ediyorum. caneryldz 9 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Emin değilim ama harddisk problemi gibi görünüyor. Gelişmiş kurtarma seçeneklerinden komut istemi ile CHKDSK disk taraması yapmanı tavsiye ediyorum. chkdsk c: /f /r komutunu kullanırsın.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce cevaplandı

    MAvi ekran hataları pek çok sebepten olabilir. Windows işletim sisteminde mavi ekran hatalarını çözmek için bir yol haritası hazırlamıştım: Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür?

    Linkte de detaylı olarak anlattığım gibi mavi ekran hatalarında aşama aşama gitmek gerekiyor. Sorun hi tahmin edilmeyen bir yazılımdan veya eksik sürücüden, donanım hatasından olabilir.

    Bu skala çok geniş olduğu için "şunu yap düzelir " demek oldukça güç. Çözüm rehberini iyice incelemenizi öneriyorum.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      Genellikle Hocam Windows 8 den Windows 7 ye geçiş yapanlarda oluyor bu sorun kendimden biliyorum 2 ay önce windows 8 li laptopum arıza yaptı bilgisayarcıya götürüldü yanlışıklen windows 7 atılmış 1 hafta kullandım sayısını hatırlayamıyorum mavi ekran hatası verdi sistem yeniden başladı tekrar bilgisayarcıya götürüldü hatalarını düzelttirdim windows 8 attırdım

      efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
      9 yıl önce cevaplandı

      • PC'ler işletim sistemi seçmezler. Yeterki konfigürasyon müsait ve yeterli olsun. Senin yaşadığın tecrübede -Windows 8 çalıştıran makine Windows 7'yi rahatlıkla çalıştırması gerektiğine göre- hatalı bir iso (sistem kurulum dosyası) kullanılmış olabilir veya kurulumdan sonra driver'lar işletim sistemi ile uygun yüklenmemişlerdir. Özet olarak böyle bir problem -PC'nin konfigürasyonu müsait ise- hatalı kurulum ve/veya hatalı driver'lar sebebiyle olabilir (Sistem kurulumundan sonra işletim sistemiyle uyumsuz programlar kurulmaları halindede etkilenme olabilir.). temmuz 9 yıl önce